Šodien, 12. jūnijā, Rīgas festivāla ietvaros Rīgas Domā notiks garīgās mūzikas koncerts „Mātes Terēzes lūgšana".
Koncertā uzstāsies Latvijas Radio koris un kamerorķestris „Sinfonietta Rīga" diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā. Uz koncertu dosies arī pārstāvji no Madonas.
Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Sigvarda Kļavas izauklētajai koncertprogrammai „Mātes Terēzes lūgšana" impulsu devis komponists Pēteris Vasks, komponējot „Lūgšanu" un „Klusuma augļus". Bez tam koncertā skanēs Latgales lūgsnu cauraustā Andreja Selicka „Litānija Mātei Terēzei", Riharda Dubras prieka pielietā partitūra „Klusums, mīlestība un gaisma", Ērika Ešenvalda „Piliens okeānā", kurā apvienotas Mātes Terēzes un Sv. Asīzes Franciska lūgšanas, un Arvo Perta kamerorķestrim rakstītais darbs „Siluana dziesma", kas veltīts arhimandrītam Sofronijam.
12.06.2018.