Trešdien, 2. jūlijā, pulksten 18 Cesvaines pilī notiks pianistes Aurēlijas Šimkus un čellistes Emmas Bandenieces koncerts.
Ievērojamais Vācijas žurnāls „Piano News", ar visaugstāko novērtējumu recenzējot Aurēlijas Šimkus debijas albumu „Scherzo" (ARS Produktion, 2013), atzīmējis, ka „Aurēlija Šimkus ir izcila pianiste un īsts atklājums", savukārt laikraksts „Westfalische Rundschau" viņas klavierspēlē apbrīno „dvēseliskumu, kas piepildīts ar izsmalcinātāko muzikalitāti un jutekliskumu".
Jaunā, talantīgā pianiste dzimusi 1997. gada 2. novembrī Rīgā un klavierspēli apgūt sākusi četru gadu vecumā. Aurēlija mācījās Tukuma mūzikas skolā pie skolotājas Jeļenas Bērziņas un turpināja mācības Emīla Dārziņa mūzikas skolā pie pedagoģes Ligitas Muižarājas. Šobrīd viņa mācās 9. klasē pie izcilā pedagoga Sergeja Osokina. Nesen piedalījusies meistarklasēs pie ievērojamā franču klavierspēles profesora Dominika Merlē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.07.2014.
Autore: INESE ELSIŅA