4. maijā Latvijas neatkarības atjaunošanas dienas pasākumā „Kokles skan Latvijai" Ziemeļkurzemi ieskandināja Latvijas koklētāju ansambļi.
Koklētāji koncertēja Dundagas, Ģipkas, Kolkas, Mazirbes un Rojas dievnamos, vakarpusē visi dalībnieki tikās koncertā Kolkas tautas namā.
Koncertos piedalījās koklētāju ansambļi no Aizkraukles, Babītes, Baldones, Cēsīm, Kolkas, Madonas (Ineses Ābolas vadītais J. Norviļa Madonas mūzikas skolas koklētāju ansamblis), Rīgas un Tukuma.
– Kokļu mūzika tās īpašā skanējuma dēļ ir labi piemērota baznīcas akustikai. Ne velti arī vēsturiskajos avotos kokle dēvēta par Dieva instrumentu. Šie koncerti ar skaistākajām tautas dziesmu apdarēm un latviešu autoru skaņdarbiem koklēm bija koklētāju saimes velte valsts svētkos, – informē pasākuma mākslinieciskā vadītāja Iveta Tauriņa.