Latvijas simtgades Dziesmu svētkiem gatavojas arī Latvijas koklētāju ansambļi, kuru vidū ir Madonas kultūras nama koklētāju ansamblis „Rasa".
No 14. līdz 16. aprīlim kolektīvi būs Rīgā, lai stātos žūrijas priekšā un atrādītu apgūto repertuāru. Savukārt 9. marta vakarā Madonas kultūras namā notika koncerts „Pastāsti man, vecmāmiņ", kurā piedalījās divdesmit divi Austrumlatvijas koklētāju ansambļi ar 155 dalībniekiem. Koklētāji atskaņoja svētku repertuāru un savus izvēlētos skaņdarbus, ko sagatavojuši svētku skatei.
Koncertā uzstājās koklētāju ansambļi no Cēsīm, Daugavpils, Ogres, Aizkraukles, Valkas, Limbažiem, Valmieras, Saulkrastiem, Madonas un citām vietām. Pasākumā viesojās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku kokļu ansambļu virsdiriģenti I. Tauriņa, K. Ojala, T. Jansone.
Koncertkokle Latvijā ir vienīgais nacionālais profesionālais mūzikas instruments. Kokļu klusinātais, niansētais skanējums piešķir īpašu krāsu gan tautas mūzikas apdarēm, gan koklēm rakstītajiem mūsdienu autoru darbiem. Ansambļu priekšnesumus Dziesmu svētku laikā varēsim dzirdēt kokļu mūzikas koncertā „Koklē, brālīt! Koklē, māsiņ!", nakts koncertā Doma baznīcā, tautas mūzikas koncertā „Visas manas skaistas dziesmas", kā arī svētku noslēguma koncertā Mežaparka estrādē.
13.03.2018.