Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Klaviermūzikas koncerts

INESE ELSIŅA

Autors • 09.10.2023.

Burtu lielums

5. oktobrī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā notika klaviermūzikas koncerts, šoreiz klavieru dueta sastāvā.

Skanēja J. S. Baha "Dubultkoncerts jeb Koncerts divām klavierēm ar orķestri" Do mažorā. Koncertā tika atskaņots A. Krauzes aranžējums, kurš ļauj sadzirdēt orķestra balsis divu solistu izpildījumā.
Sekoja komponista F. Pulenka "Koncerts divām klavierēm ar orķestri" re minorā paša autora versijā spēlei bez orķestra, ar papildinājumiem solo partijās. Kā beidzamais skaņdarbs izskanēja komponista F. Lista "Atmiņas" (oriģinālā – Reminiscences) par V. A. Mocarta "Donu Žuānu". Šis skaņdarbs sākumā rakstīts vienām, vēlāk pārrakstīts divām klavierēm. Koncertā muzicēja Jānis Karpovičs, Rīgas Sv. Alberta baznīcas ērģelnieks, viens no Latvijas Ērģelnieku Ģildes biedriem un valdes locekļiem, kā arī koncertējošs pianists un kamermūziķis. Kopā ar viņu spēlēja Jānis Zilbers – studējis Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Arņa Zandmaņa, tur uzsācis koncertmeistara darbību maestro Leonīda Vīgnera operas klasē, kur pavadījis daudzus gadus. Koncertējis ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, būdams solists un ilgus gadus orķestra mūziķis.

10.10.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px