Tuvojoties jaunām reformām, kas var ieviest jaunas novadu robežas, katram arvien aktuālāks kļūst jautājums – kā un kas notiks, kas sagaida mūs.
Madonas pilsētas kultūras nama kolektīvs, apjaušot jaunos mērnieku laikus, apzinās – lai nu kā, kaimiņi paliek un paliks kaimiņi, un kopīgs „Labrīts" dos spēcīgu dzinējspēku savstarpējām attiecībām un turpmākai sapratnei.
Aizvadītajā sestdienā, 29. februārī, Madonas kultūras namā kopīgā labdienā tikās kaimiņu pagastu pārstāvji no Sarkaņiem, Barkavas, Mārcienas, Kalsnavas un Madonas pilsētas. Vispirms dalībnieki cits citam un apmeklētājiem prezentēja savā pusē ražotos labumus (un tur netrūka ne ēdamlietu – gardu pankūku, ZS „Kalna Maruškas" bišu medus, ne suvenīru, apģērbu un lietišķās mākslas priekšmetu, ko piedāvā rokdarbu un aušanas darbnīca „Ozolkalna klēts", koku un augu vilnas meistars Ritvars Točs, „Kalsnavas arborētums", ne reklāmlietu no uzņēmuma „LIAN Gaismas reklāmas"). Pēc prezentācijas sākās koncerts, kura laikā bija iespēja iepazīt kaimiņu pagastu dancotājus un dziedātājus.
Savu redzējumu par gaidāmajām novadu reformām mutvārdos pauda aktieris Jānis Skanis, sasaistot un atpūtinot novada mākslinieciskās pašdarbības sniegumu.
To, ka jebkurai mājai ir svarīgi veidot attiecības ar kaimiņiem, Madonas kultūras nams apliecinājis jau sen. Dzīvesbiedru izvēlas katrs pats, bet ar kaimiņiem jāsadzīvo, kādi tie doti. Madona par saviem kaimiņiem nevar sūdzēties, tāpēc koncertā „Ai, kaimiņi, nāburdziņi", kurā uzstājās piecu lokālo vietu pārstāvji, skaistu emociju netrūka. Uzstājās TDA „Vidzeme" – Madonas novada deju zieds, ko pēc Andra Ezeriņa iedvesmojoši vada Rudīte Jurciņa, Sarkaņu pagasta vokālais ansamblis „Rondo", kas katriem svētkiem piemeklē savu repertuāru un kopā ar kolektīva vadītāju Daci Kalniņu vienmēr cenšas skatītājus iepriecināt ar ko jaunu. Raksturdejas izdejoja Kalsnavas pagasta kultūras nama jauniešu deju kolektīvs „Kalsnava", ko vada Viktorija Alksne, smeķīgi skatuves stāju apliecināja Barkavas pagasta senioru deju kolektīvs „Klabdancis" un kolektīva virzītājspēks un radošā banka – viņu vadītāja Jolanta Anusāne. Mārcienas pagastu pārstāvēja vokālais ansamblis „Kaļina", ko vada Svetlana Jermolova.
– TDA „Vidzeme" jaunieši šajā sezonā vienlaicīgi gatavo divus repertuārus, – laikrakstam atklāja ansambļa vadītāja Rudīte Jurciņa.
– Strādājam pie skolu jaunatnes deju svētku apjomīgā repertuāra, un, tā kā plānā ir rīkot horeogrāfam Andrim Ezeriņam veltītu piemiņas koncertu, darbojamies arī pie šīs programmas. Koncertā jaunieši izdejoja dejas tieši no Andrim Ezeriņam veltītā repertuāra, savukārt 16. aprīlī skatē viņi dejos svētku programmas dejas. Centīgi strādājam, darām tik, cik spējam. Pagājušajā sezonā kolektīvā darbojās daudzi 12. klases skolēni, līdz ar to sastāvs šogad mainījās un nācās visu repertuāru apgūt no jauna. Viegli tas nav, bet ir brīnišķīgi, atsaucīgi un talantīgi bērni, ar kuriem viegli sastrādāties. Esmu patiesi gandarīta.
Piebildīšu, ka pasākums kultūras namā izdotos daudz varenāks, ja vien būtu vairāk interesentu, kas šos priekšnesumus atbalsta un novērtē. Diemžēl vai par laimi aktivitāšu Madonā šai dienā netrūka, līdz ar to atbalstītāju loks katram pasākumam krietni vien sadalījās.
04.03.2020.