Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Jubilejas sadancošana Cesvaines vidusskolā

INESE ELSIŅA

Autors • 03.12.2015.

Jubilejas sadancošana Cesvaines vidusskolā
Burtu lielums

Desmito gadu Cesvaines vidusskolā īstenosies skolu jaunatnes dejotāju sadancošanās pasākums „Ziemas vitamīns".

Šo tradīciju aizsācis un desmito gadu turpina deju skolotājs Jānis Šķēle, kas ideju pasmēlies no kādreizējā festivāla „Lustes dienas", ko Latvijas vidusskolu deju kolektīviem organizēja Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs. Kad šī tradīcija centrā apsīka, vajadzēja likt ko vietā, un Cesvainē tapa „Ziemas vitamīns".
Šoreiz uz pasākumu Cesvaines vidusskolā ieradīsies draugi no Alūksnes, Preiļiem, Varakļāniem, Lubānas, Ērgļiem, Vecpiebalgas, Dzelzavas un Daugavpils. Sesto gadu festivāla tālākie viesi būs no Cesvaines novada pašvaldības sadarbības pilsētas Igaunijā – Marjamā ģimnāzijas. Protams, aktivitātēs līdzdarbosies pasākuma saimnieki – deju kolektīvs „Sprīdītis" no Cesvaines.
Festivāls kā vienmēr būs piesātināts ar dažādām aktivitātēm: iepazīšanās un sporta sacensības notiks pa dienu, tam sekos mēģinājumi, tad dejotāju parāde un deju koncerts – vakarā. Tikšanās noslēgums plānots ar atraktīvu balli, kuras laikā dejotāji sniegs katrs sava kolektīva prezentāciju.
Jānis Šķēle atceras, ka pirmajos gados festivāls „Ziemas vitamīns" notika Cesvaines sporta hallē, bet, kopš uzcelta jaunā vidusskolas ēka, tas pārcēlies uz to. „Vienmēr atbrauc vairāk nekā desmit kolektīvu. Gadu gaitā sastāvs ir stabilizējies, un kādu no malas paņemt vienkārši nevaram. Tam fiziski trūkst vietas, un tā būtu koncerta pārslogošana."
Organizators uzsver, ka dejotāju sniegums mēdz atšķirties, jo tas ir festivāla formāts: uz Cesvaini atbrauc un uzstājas gan augstvērtīgi deju skates laureāti, gan iesācēji, kas gatavi pieredzi pārņemt. Kolektīvu vadītājs pauž gandarījumu, ka jaunieši šoreiz iesaistīsies pasākuma konferansjē lomā. „Līdz šim pasākumu esmu vadījis pats, šogad izdevās pierunāt audzēkņus, kuri šo lietu pārņems."
Koncerta izskaņā jau tradicionāli taps dalībnieku kopīgs foto, kas, gadiem ejot, ir svarīgs jauniešiem un kolektīvam, un, protams, festivāla arhīvam.
Jautāts par koncerta repertuāru, Jānis Šķēle atklāj, ka izvēle ir brīva: – Ja tuvojas Dziesmu svētku skates un ir obligātās dejas, tas parādās arī pie mums. Ir bijis tā, ka Cesvainē kāda deja tiek dejota vairākas reizes. Piemēram, pagājušajā gadā deja „Es noaudu zvaigžņu segu" tika dejota četrreiz. Šogad tiks dejotas gan deju kolektīvu vadītāju autordejas, gan jaunas dejas, kas tiek piedāvātas skolu jaunatnes deju kolektīvu repertuāram. Daudz būs latgaļu danču, tāpat meiteņu danči, jo kolektīvos meiteņu parasti ir vairāk nekā puišu.
Tā kā ar saviem kolektīviem vadītājs šajā mācību gadā strādā kopš novembra, festivālā viņi dejos dejas no XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāra.
Publika? Vispirms jau Cesvaines vidusskolas zāli aizņems 250 dancotāju, kas ieradīsies uz festivālu, bet gaidīti arī visi vietējie interesenti, kam koncerts būs jaunības dzirksts un dejas vitamīnu sniedzējs.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px