Tikšanās ar Aivaru Aiviekstu, īstajā vārdā Aivaru Seržānu, vienmēr nes vieglumu un dinamiku. Arī šoreiz, ciemojoties „Stara" redakcijā, novada literāts, kas jau vairākus gadus dzīvo Pitragā Kurzemes pusē, atnesa paveikta darba prieku.
Makšķerēšana, fotografēšana, dārzkopība – tie ir Aivara Aivieksta daudzie vaļasprieki, rakstīšana to vidū izceļas ar garīgu piesaisti. Pseidonīmu autors aizguvis no dzimtās puses upes Aiviekstes. Lielāko paldies par rosinājumu rakstīt viņš joprojām teic jaunības dienu literatūras skolotājai Lūcijai Ķuzānei.
Vaicāts par jaunajiem izdevumiem, autors stāsta, ka izdota grāmata „Būs maizes gads", haiku un miniatūru apkopojums, un otra grāmata – „Ielāps uz goda biksēm", kur senāk rakstīti stāsti apvienoti romānā.
– Tas nav tikai par mani, romānā iekļauts viss dzīvē redzētais, dzirdētais, – raksturo Aivars. – Grāmatas izdotas Ogres izdevniecībā „Mana grāmata", to vāki ir paša izgudroti. Uz viena vāka ir ķērpītis, dzērvenes un lībiešu naudas maks ar zelta smiltīm (to atradu jūrmalas kāpās), uz otra – burbulis. Lai cik skaists burbulis arī būtu, ar laiku tas pārplīst, un tu paliec realitātes priekšā. Tā ir skaista metafora, kas sasaucas ar manas grāmatas nosaukumu.
Izdevumu atvēršanas svētki jau aizvadīti Rojas novada bibliotēkā, iespējams, it drīz Aivars Aivieksts tiksies ar lasītājiem arī Madonā.
– Atvilktnē man palika vēl divu grāmatu manuskripti. Ja izpārdošu šīs, varēšu domāt par nākamajām, citādi bankrotēšu, – smej Aivars. – Grāmatu izdošanā ieguldīti savi līdzekļi, ja to nebūtu veicis, neviens cits to nedarītu.
28.04.2017.