12. martā Ērgļu saieta namā notika vidējās paaudzes deju kolektīvu koncerts skate „Jautrā pastaliņa 2016".
Jau deviņpadsmito gadu vidējās paaudzes dejotāji pulcējās sarīkojumā, kura galvenais akcents bija jaunrades deja. Tikai aiz tās ierindojās tikšanās prieks ar kolēģiem dejā un, protams, skatītājiem. Šogad saiets Ērgļos vienlaikus bija arī Madonas deju apriņķa deju kolektīvu skate, kas mūsu reģionā notiek ik gadu, arī pauzēs starp Vispārējiem Dziesmu un Deju svētkiem.
– Pasākumā „Jautrā pastaliņa" piedalījās trīspadsmit kolektīvu, – informē Ērgļu novada pašvaldības kultūras darba organizatore Sandra Avotiņa. – Tie bija: deju kolektīvs „Dzēse" no Skrīveriem, „Mudurainis" no Vecpiebalgas novada, kā arī Madonas deju apriņķa kolektīvi: „Jāņukalns", „Atāls", „Meirāni", TDA „Lubāna", „Labākie gadi", „Pastalnieki", Ērgļu novada jaunieši, „Rūdolfs", „Zīļuki", Cesvaines jauniešu deju kolektīvs un Cesvaines jauniešu studija. Žūrijā darbojās deju pedagoģes: Maija Rijniece, Laila Ozoliņa un Antra Grinberga.
Vaicāta par šīs sezonas jaunrades deju ražu, Sandra Avotiņa atklāj:
– Mēs savu jaunrades deju konkursu ļoti lolojam, mēģinām auklēt un aizvest līdz divdesmit gadu robežai nākamajā gadā. Ļoti priecājamies, ka šogad konkursa „Jautrā pastaliņa" kausu ieguva deju kolektīva „Meirāni" vadītājs Zigfrīds Gora. Viņš bija radījis horeogrāfiju dejai „Tautu meita". Vēl ar jaunrades dejām konkursā piedalījās Daiga Maderniece un deju kolektīvs „Labākie gadi" no Sarkaņu pagasta, izdejojot jaunrades deju „Rakstu rakstus izrakstīju". Ar trim dejām kā autors piedalījās cesvainietis Jānis Šķēle. Dejas „Tupeles" un „Biezpiena pankūkas" dejoja jauniešu deju kolektīva „Cesvaine" studija, un deju „Zaļi meži" dejoja jauniešu deju kolektīvs „Cesvaine".
Interesanti, ka sarīkojumā notika arī skatītāju balsojums, un pēc skatītāju vērtējuma labākā jaunrades deja bija Daigai Maderniecei – „Rakstu rakstus izrakstīju".
– Deju kolektīva „Meirāni" vadītājs Zigfrīds Gora ne pirmo reizi par savu deju iegūst „Jautrās pastaliņas" kausu, – piebilst Sandra Avotiņa.
– Viņam padodas dejas ar smeķi, un arī šoreiz Zigfrīda Goras jaunra-des deja „Tautu meita" bija ļoti amizanta. Starp citu, to dejot jau pieteicās citu kolektīvu pārstāvji.
Sākumā „Jautrās pastaliņas" balva bija ceļojoša, nu jau piecus gadus kauss tiek radīts Piebalgas porcelāna fabrikā un tiek dāvāts apbalvotajam kolektīvam mūžīgā glabāšanā.
– Varam priecāties, ka šoreiz sarīkojumā bija daudz skatītāju, – rezumē Sandra Avotiņa. – Cilvēki sāk vēlēties ko redzēt arī no amatiermākslas.
Pēc priekšnesumiem deju kolektīvi turpināja savstarpējo saietu, viņiem spēlēja Arnis Graps no Alūksnes.
Tā kā ne visi Madonas deju apriņķa deju kolektīvi savu sniegumu žūrijai parādīja Ērgļos, 2. aprīlī Madonas deju apriņķa deju kolektīvi uz skati aicināti pulcēties arī Varakļānos.