Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jauna izstāde Madonas muzejā

Redakcija

Autors • 27.01.2020.

Jauna izstāde Madonas muzejā
Burtu lielums

No 31. janvāra Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs būs skatāma Kanādas mākslinieces Dianes Hiskoks izstāde „Ikviens ir kāds?".

Diane Hiskoks (Diane Hiscox) ir kanādiešu māksliniece, kas pagātnē darbojusies jurisprudencē. Pašlaik strādā un mācās Amerikas Savienotajās Valstīs. Viņas darbi izstādīti Kanādā (Otavā, Frederiktonā, Halifaksā un Toronto) un Amerikas Savienotajās Valstīs (Losandželosā, Atlantā un Aleksandrijā, Luiziānā). Šī būs otrā mākslinieces izstāde Latvijā. Izstādē eksponētie darbi radīti laika posmā no 2017. līdz 2018. gadam, un tajā ir trīs dažādas sērijas.
Izstādē būs apskatāma gleznu sērija „Ikviens ir kāds", kurā māksliniece ir pētījusi bezpajumtnieku tēmu. Gleznas ir veidotas ar lielu intimitāti, izmantotie materiāli – eļļas krāsas un dārgmetālu lapas, kas vēsturiski paredzēti prestižiem vai svētiem priekšmetiem. Kolekcijas nosaukums ir ar pozitīvu noskaņu: „šīs IR mājas", pretstatā „bezpajumtniecības" normatīvajai uzbūvei, kas identificē iedzīvotājus un tajā esošos indivīdus to trūkuma dēļ. Ar šo sēriju māksliniece cer pievērst skatītāju uzmanību tam, ka katrs no mums ir vērtīgs, vai mēs dzīvojam guļammaisā, kastē vai savrupmājā. Tas ir arī atgādinājums, ka garīgi cilvēki bieži izvēlas dzīvot lielā nabadzībā. Visbeidzot, tā ir sabiedrības kritika, kas pieļauj šādu nevienlīdzību.
„Es izvēlējos materiālus, zelta lapas un eļļas krāsas, kurus tradicionāli izmanto svētam priekšmetam vai prestižam priekšmetam," sacīja māksliniece. „Es uzskatu, ka ikvienam ir tikpat liela vērtība kā visprestižākajiem cilvēkiem mūsu sabiedrībā."
Gleznu sērijā „Īrisi" māksliniece vēlas atspoguļot garīgo un emocionālo pauzi, kura bija vajadzīga pēc iepriekšējās darbu sērijas. Šie darbi ir personīgi un meditatīvi. Savukārt darbu sērija ar nosaukumu „Māksla Amerikā" atspoguļo mākslinieces izjūtas par attiecībām starp kapitālu un mākslu.
Esat aicināti izstādi apmeklēt līdz 15. martam, lai redzētu, ka skaistums ir atrodams visnegaidītākajās vietās un sejās.

Informāciju sagatavoja
LINDA BAKMANE,
mākslas izstāžu kuratore


28.01.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px