Decembrī Madonas novada bibliotēkas konferenču zālē apskatāma Ilonas Švābes fotoizstāde „Sapņi piepildās". Uz izstādes atklāšanu un tikšanos ar autori laipni aicinām 10. decembrī pulksten 12.
Ilona Švābe ir Jēkabpils Galvenās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja, labprāt vada privātos pasākumus, bet, kad tikai kāds brīvs brīdis, ņem fotoaparātu un knipsē.
„Kas man ir fotoaparāts – šī brīža vislabākais relaksācijas veids. Mīlestība pret fotografēšanu sākās bērnībā, jo ar šo „slimību" mani saslimdināja tētis. Mēs kopā attīstījām filmiņas, gatavojām bildes. Patika radīšanas process. Agrāk jau bija jāpārdomā, ko fotografēt, jo filmiņas tik viegli nevarēja dabūt. Tagad ir citādi – knipsē uz nebēdu, ja kas nepatiks, izdzēsīs. Ja tik viegli būtu izdarīt ar mūsu dzīvi, vai ne?" – tā izstādes autore, kuras dzīve aizrit nemitīgā kustībā. Visvairāk viņai patīk iemūžināt dabu, ziedus.
„Svētkos, pirmkārt, fotografēju ziedus, tad visu pārējo. Par mani tuvinieki smejas – Ilona un fotoaparāts ir viens vesels. Pēdējā laikā uz pasauli skatos it kā caur objektīvu. Sēžam ar draudzeni, runājam, paņemu fotoaparātu un sāku fotografēt. Viņa jau pie tā ir pieradusi, mēs bieži abas dodamies fotografēšanas tūrēs jeb – kā tagad saka – plenēros. Ikdiena ir visai stresaina, pietiek kreņķu visur, bet fotografējot es aizmirstos. Kad ir galīgi čābīgi – ņemu fotosomu pār plecu, sēžos mašīnā un braucu dabā. Jau pēc stundas ir tāds miers, pat pelēkā, lietainā diena ir skaista, ja to grib saskatīt."