Aizvadītajā sestdienā Ērgļu saieta namā skatītāji pulcējās uz muzikālu norisi “Sirds spogulis”.
Ērgļu jauktais koris "Ērgļi" savā 150 gadu jubilejā aicināja ieskatīties sirds spogulī, lai vienotām dvēseles stīgām izplestu gara spārnus jaunam turpinājumam.
Kora meistarību savulaik kaldinājuši tādi diriģenti kā Jānis Sprancmanis, Armands Zavadskis, Māris Kupčs, Antra Purviņa, Ralfs Šmīdbergs, bet no 2022. gada oktobra par kora māksliniecisko izpildījumu rūpējas diriģente Marika Slotina-Brante.
6. aprīlī koris "Ērgļi" klausītājus iepriecināja ar radošā darba gadu jubilejas koncertu, tā apliecinot, ka taisnība ir Ērgļu dižgaram Jurjānu Andrejam, sakot: "Cik dziesmām liels un varens spēks, to savā laikā apdziedājuši visslavenākie dzejnieki. Cik lielā mērā mūsu senči sapratuši šo vareno dziesmu spēku, par to liecina tas lielais dziesmu melodiju skaits, kas gadu simteņos ir dziedāts un spēlēts visos Latvijas stūros un malās. Šinīs dziesmās redzams, ka latvju dzīve nebija šķirama no dziesmām."
Daudzinot kora sākotni un saknes kolektīvs sparīgi dodas uz jaunu turpinājumu.
Pasākumu vadīja Mārcis Feldbergs un diriģente Marika Slotina-Brante. Būt mūzikā korim palīdzēja koncertmeistare Inga Eihentāle, čellu spēlēja Ilze Petrovska, bet perkusijas – Vigo Račevskis.
09.04.2024.