Sestdienas pievakarē Madonas pilsētas estrādes apkārtni pieskandināja šlāgermūzikas skaņas – turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, šeit, atkārtoti gūstot milzu apmeklētāju atsaucību, norisinājās pašmāju šlāgermūzikas festivāls „Zelta slāgeris".
Jau īsi pēc pagājušajā vasarā notikušā šlāgerfestivāla, kas savā ziņā bija tāds kā eksperiments, ņemot vērā tā panākumus un skatītāju lielo atsaucību, organizatori pārliecinājās, ka Madona ir piemērota vieta šāda mēroga pasākuma rīkošanai, līdz ar to tika lemts arī turpmāk par festivāla norises vietu izvēlēties tieši šo pilsētu. Grandiozāko šlāgermūzikas festivālu Latvijā „Zelta šlāgeris" ar Madonas novada pašvaldības atbalstu organizē Latvijas Radio 2 un Latvijas šlāgerkanāls.
Līdzīgi kā festivāla norises pirmajā gadā, arī šoreiz, sākoties koncertam, jau no pulksten 17 estrāde strauji piepildījās ar ļaudīm, kas vēlējās pavadīt sestdienas vakaru, klausoties populāru un tautā iemīļotu šlāgermūziķu dziesmās, dziedot līdzi lipīgiem meldiņiem un griežoties dejā. Šeit būtu aplams uzskats, ka šlāgermūzikas festivālu apmeklē tikai vecākās paaudzes ļaudis – nebūt ne. Arī jauniešu kompānijas nesmādēja „Zelta šlāgeri" kā pasākumu, kuru vērts apmeklēt, un daži jauniešu pāri dejā griezās ne sliktāk par vecākiem. Nav noslēpums, ka mūsdienās lielai daļai jaunākās paaudzes nopietnu deju (piemēram, valša) soļi sagādā problēmas, jo ikdienas ballītēs skan cita veida mūzika, pie kuras balles dejas vis nedejosi, tālab šlāgerfestivāls reizi gadā ir lieliska iespēja pārbaudīt savus spēkus dejošanas prasmē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.08.2012.
Autore: RITA TURKINA
DĀVJA VECKALNIŅA foto