No 22. janvāra Rīgā, galerijā „Mākslas Banka", aplūkojama izstāde „Veltījums latam".
Tā iezīmē unikālu vēsturisku notikumu – atvadīšanos no Latvijas oficiālās naudaszīmes – un piedāvā dažādu mākslinieku interpretāciju par to.
Konkursa izstādes vienojošais elements ir lats. Mākslinieks kā lakmusa papīrs atspoguļo sabiedrības izjūtas un pārdomas šīs vēsturiskās naudas reformas iespaidā. Katra mākslinieka subjektīvais vēstījums noskaņo skatītāju no smeldzīgi romantiska līdz simboliski sarkastiskam garīgam stāvoklim.
Izstādes laikā apbalvošanai tiks virzīti divi mākslas darbi – žūrijas balvas un skatītāju simpātiju balvas ieguvējs. Žūrijas izvirzītais darbs kā balvu saņems iespēju sarīkot personālizstādi galerijā „Mākslas Banka". Savukārt autors, kura darbs būs izpelnījies lielākās skatītāju simpātijas, saņems veicināšanas balvu.
5. februārī paredzēta žūrijas un skatītāju izvirzīto mākslas darbu apbalvošana un konkursa mākslas darbu izsole. Izstādē iesaistījās mākslinieki: Janina Griņeviča, Inga Pērkons, Maija Purgaile, Rudīte Jēkabsone, Inita Grāvere, Aigars Zemītis, Mārīte Kluša, Indulis Kalniņš, Izabella Krolle, Māris Subačs, Madara Māra Irbe, Nele Zirnīte, Agnese Kurzemniece un Ance Gricmane.
Autore: INESE ELSIŅA