Madonas novada bibliotēkas Konferenču zālē, kā jau informējām, kopš 10. jūnija skatāma Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ceļojošā izstāde „Apceļo dzimto zemi!” Izstāde būs skatāma līdz 5. jūlijam.
– Šī izstāde piedāvā ielūkoties 1930. gadu tūrismā – kādu Madonu, tās tuvāku un tālāku apkārtni (Gaiziņš, Mārciena, Ļaudona, Ērgļi, Cesvaine, Lubāna u. c.) redzēja ceļotāji, kādi bija noteikumi un ieteikumi tūristiem un tūristu mītņu saimniekiem. Izstāde ir atskats uz laiku, kad Madonā bija vien kādas padsmit automašīnas. Tas ir pavisam citādāks tūrisms, nekā mūsdienās to redzam, – informē Madonas novada bibliotēkas pakalpojumu nodaļas vadītāja Līva Romanovska.
Izstādei izmantoti teksti no 1930. gadu izdevumiem tūristiem (padomi, maršruti, ieteikumi, likumi u. c.), no laikraksta „Madonas Ziņas", žurnāla „Tūrisma Biroja Apskats". Bagāta ar foto ilustrācijām, tūristu veidotiem aprakstiem un maršrutiem, šī izstāde paver jaunu skatījumu uz tūrisma jomu un tās attīstību laika gaitā.
28.06.2024.