Rīgā, klasiskās mākslas galerijā „Antonija", atklāta Valērija Baidas personālizstāde „Raudze".
Valērijs Baida veido klasisku kompozīciju un lieto dzidru krāsu gammu. Izstādē skatāmi portreti, ainavas, interjeri, pilsētas skati, kā arī marīnas – kopumā vairāk nekā 30 gleznu.
Valērijs Baida no 1983. līdz 1989. gadam studējis Vissavienības Valsts Kinematogrāfijas institūta Mākslas fakultātē. Izstādēs piedalās kopš 1983. gada. Nozīmīgākās personālizstādes bijušas Rīgā, Madonā, Krāslavā, Jēkabpilī, Cēsīs, Valmierā, Jūrmalā un Lodzā, Polijā. Mākslinieks aktīvi piedalās grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs.
Kopš 1990. gada viņš ir Krievijas Mākslinieku savienības biedrs, kopš 2007. gada – Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Kopā ar dzīvesbiedri Maiju Jakoviču dzīvo netālu no Gaiziņkalna, „Lejas Vālēnu" mājās, kur atvēris galeriju-darbnīcu „Akmens mājas galerija".
31.01.2018.