Cik liela vai maza ir mūsu valsts? Vai vienā malā dzīvojošie zina, kā dzīvo otrā malā? Ar ko vidzemnieks atšķiras no kurzemnieka?
„1994. g. pēc Talsu novada muzeja iniciatīvas Kurzemē tika dibināta jauna tradīcija vizuālajā mākslā: seši novadi (toreiz rajoni — Talsi, Ventspils, Kuldīga, Liepāja, Tukums, Saldus) sāka rīkot ikgadējās Kurzemes Mākslas dienas kādā no šiem rajoniem. Kurzemes mākslinieku pirmais saiets notika Talsos. Šī tradīcija ir saglabājusi savu regularitāti (ik pa diviem gadiem), un šoreiz tā uzsāk trešo loku.
Līdzīgi kā 2000. g. Talsos, kad Latvijā jau bija aizsācies izstādes organizētāju — kuratoru laiks, arī šogad izstādi „Kurzemes pieturas” veido viens kurators, kurš atlasa darbus, organizē kataloga izdošanu un plāno izstādes turpmāko ceļojumu — šoreiz pa Vidzemes muzejiem un izstāžu zālēm (Madona, Alūksne, Cēsis).
Izstādes kataloga izveidi finansiāli ir atbalstījušas Liepājas un Ventspils pilsētas domes, Kuldīgas, Saldus, Tukuma un Tukuma novada pašvaldības, bet „Zilo cerību sivēnu” aizdevusi Rojas novada pašvaldība, kuras īpašumā tas ir tagad…”
Tāds īsumā un bezkaislīgs ir ilggadējās šīs tradīcijas kopējas Gunas Millersones stāstījums par izstādi, bet pamatā tam ir mērķtiecīgs domubiedru kopdarbs, konkrēti — Talsu Krūmu mākslas grupas regulārā izstāžu darbība un, protams, mākslinieku aktivitātes kaimiņu novados.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.06.2012.
Autore: INESE JAKOBI
Muzeja izstāžu zālēs no 8. jūnija līdz 15. jūlijam