Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Izskan “Madonas mūzikas sesija”

Redakcija

Autors • 05.11.2014.

Izskan “Madonas mūzikas sesija”
Burtu lielums

Ar dalībnieku un viesu koncertu Madonas kultūras namā, diviem raidījumiem Reģionu televīzijā (1. un 2. novembra vakarā) noslēgusies astoņpadsmitā „Ģitāristu sesija", kas šogad iemantoja jaunu nosaukumu – „Madonas mūzikas sesija".

Divdesmit meistarklases, desmit koncerti, jamsession ik vakaru, dalībnieku konkursi, relax tūre uz „Kučuru dzirnavām" – tās ir aktivitātes, ko sesijas teju četrdesmit dalībnieku baudīja nepilnas nedēļas garumā. Starp visiem šo laiku Madonas pusē izdzīvoja sesijas tālākais un pieredzējušākais viesis – basģitārists Fils Spaldings no Londonas. Var tikai apbrīnot mūziķa atdevi, kādu viņš demonstrēja sadarbībā ar sesijas dalībniekiem, kas taču visi ir teju kā bērni gan pēc vecuma, gan līdzšinējām zināšanām un pieredzes. Nekā no nenovīdības, snobisma vai pārākuma izjūtas. Jau sesijas sākumā Fils Spaldings uzsvēra: – Mēs varam mācīties cits no cita, un arī skolotāji var mācīties no saviem audzēkņiem. Tas tāpēc, ka mūziku nekad nevar beigt apgūt, un es ceru, ka arī pats nedēļas laikā daudz iegūšu. Paldies par ielūgumu, ir tiešām jauki būt jūsu zemē – valstī, kur līdz šim nekad neesmu bijis.
Atskatoties uz sesiju septiņpadsmit gadu garumā (2013. gadā sesija notika gan skolēnu pavasara, gan rudens brīvlaikā), jāsecina, ka daudzi no pasākuma dalībniekiem ir izauguši un meistarībā pārtapuši par sesijas mācībspēkiem. Andris Jeziks uz Madonas sesiju brauc desmito gadu. Šobrīd jau organizators Imants Pulkstenis nevar iedomāties „Madonas mūzikas sesiju" bez viņa godprātīgās un pamatīgās attieksmes, skolojot iesācējus akustiskajā ģitāras spēlē. Arī noslēguma koncertā tieši Andra Jezika iestudētā kompozīcija bija tā, kas visus iedvesmoja un motivēja kopīgam darbam. Pašlaik Andris strādā pie MC Akadēmijas izveides, pasniedzot ģitārspēles privātstundas MC Studio, bet vakarus pavada, strādājot grupās „Medieval Child" un „Coconuts".
Jaunums Madonas sesijas ietvaros šogad bija kvalifikācijas celšanas kursi mūzikas skolotājiem. Apliecību par 36 vai 12 stundu piedalīšanos sesijas nodarbībās saņēma četri dalībnieki, to vidū arī mūziķis, grupas „Jumprava" un „Lādezers" ģitārists Aigars Voitišķis. Paralēli mūziķa karjerai Aigars Voitišķis Bauskā skolo jaunos ģitāristus, un sesijas noslēguma koncertā bijām liecinieki šo audzēkņu izveidotās grupas „Entropija" laba līmeņa priekšnesumam.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.11.2014.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px