Svētdien ar vienotības un patriotisma cauraustu lielkoncertu pilsētas daudzfunkcionālajā hallē, saņemot bagātīgus aplausus un stāvovācijas, izskanēja Madonas 90 gadu jubilejas svētki.
Vidzemes pērles – Madonas – 90. dzimšanas dienas svinības savu kulmināciju sasniedza koncertā „Raimondam Paulam 80, Madonai 90".
– Mēs visi, kas atrodamies zālē, varam būt laimīgi, ka dalāmies savā priekā ar madoniešiem, – uzsvēra koncerta vadītājs, aktieris Artis Robežnieks. – Šovakar varam būt īpaši pagodināti, jo svētku dienā kopā ar mums ir ievērojamākais šā gada jubilārs Latvijā – Maestro Raimonds Pauls. Tāpat varam uzgavilēt apvienotajam Vidzemes augstienes simfoniskajam orķestrim Mārtiņa Berga vadībā. Esam lepni, ka svētku reizē kopā ar visiem ir novadnieks, dzejnieks Leons Briedis – viņa vārdi skanēs Raimonda Paula dziesmās un dzejā starp tām.
Tā kā koncerta īpašais viesis bija Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, Valsts prezidents pirms koncerta sākuma tika aicināts uzrunāt klātesošos.
– Patiess prieks jūs sveikt Madonas dzimšanas dienā! – savu uzrunu iesāka Raimonds Vējonis. – Būt Madonā – tas ir spēcinoši, jo tā ir atgriešanās pie savām saknēm. Būt Madonā nozīmē būt pilsētā, kas varbūt nav ļoti liela, bet tā ir vieta ar lielas pilsētas elpu un lielām ambīcijām. Ambīcijām būt vieniem no labākajiem kultūras jomā, uzņēmējdarbībā, izglītībā un daudzās citās jomās. Madonā dzīvo, mācās un strādā ļoti zinātkāri, uzņēmīgi cilvēki. Vēlreiz sveicu pilsētas jubilejā un gribu teikt, ka arī es esmu madonietis un esmu lepns par Madonu!
Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters atgādināja, ka ir aizvadīta saulaina, neparasti silta gan garīgi, gan pozitīvām emocijām piesātināta jubilejas nedēļa. „Koncerts ir kā kulminācija šai nedēļai, paldies Maestro Raimondam Paulam un mūziķiem, ka ir kopā ar mums. Visa gada garumā un pēdējās nedēļās jo īpaši Madona un madonieši ir saņēmuši milzīgi daudz labu vārdu, laba vēlējumu. Šodien gribu vēlēt, lai tie visi piepildās, lai mums ir dzīvesprieks, darbotiesprieks, lai ir panākumi un mūs pavada veiksme! Madonu mēs veidojam visi kopā, ieejot desmitajā desmitgadē, savu pilsētu padarīsim vēl skaistāku, jaunāku, interesantāku, un mūsu lielākā ambīcija ir tā, lai no šīs pilsētas nekad negribas doties projām. Bet, ja nu kādam pienākums ir būt galvaspilsētā, lai saite ar Madonu ir nesaraujama. Lai Madonai ir spoža nākotne, un daudz laimes dzimšanas dienā!"
Koncerta „Raimondam Paulam 80, Madonai 90" pirmā daļa bija atvēlēta instrumentālajai mūzikai, ko atskaņoja Vidzemes augstienes simfoniskais orķestris, pie diriģenta pults – Mārtiņš Bergs, pie klavierēm – Maestro Raimonds Pauls. Dzirdējām skaņdarbus, sākot no latviešu tautas dziesmām līdz klasiskajai mūzikai, no ziņģes līdz džezam. Koncerta otrajā daļā skanēja Raimonda Paula dziesmas ar novadnieka, dzejnieka Leona Brieža vārdiem. Muzikālo orķestri vadīja Kristaps Krievkalns, solisti – Ginta Krievkalna, Aija Vītoliņa, Dainis Skutelis, Normunds Rutulis, Ingus Pētersons, Žoržs Siksna, Roberta Kumsāre. Uzstājās koris „Lai top!" Anitas Melnupas vadībā, dejoja Rolands Radionovs un Santa Linda Liepiņa.
– Dzīve ir daudz bagātāka, skaistāka, īstāka nekā vissarežģītākā, gudrākā dzeja, – jau savā uzrunā koncerta izskaņā teica dzejnieks Leons Briedis. – Katram cilvēkam ir divas dzimtenes: viena lielā, kurā dzīvojam, kuras valodā runājam, kuras likteni nesam, un otra mazā jeb – kā teiktu Rainis – „Mana bērnu dienu zeme". Tieši šī mazā dzimtene veido gan miesas mugurkaulu, gan gara un dvēseles mugurkaulu. Daudzi piedzimst un visu mūžu nodzīvo savu bērnu dienu zemē, bet daudzi, līdzīgi man, aizklīst visos pasaules vējos. Tomēr ikvienam no mums mūsu mugurkauls, pateicoties bērnu dienu zemei, joprojām ir stiprs. Madonas dzimšanas dienu esmu gaidījis 66 gadus, un esmu vienmēr lepojies, ka esmu madonietis. Pasaulē esmu nācis Mētrienas pagastā, ko tolaik – 50. gados – sauca par Pamatiem. Kādā dzejolī tā arī esmu atzinies: „Visa pamatā man ir Pamati." Paldies Madonai, jums visiem, ka esat ielikuši manī stiprus dzīves pamatus! Daudz laimes dzimšanas dienā, un saules mūžu Madonai!