Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Izglīto par dizainu un mākslu

Redakcija

Autors • 12.11.2013.

Burtu lielums

6. novembrī Gulbenes mākslas skolā ar lekciju „Alnis, suns vai gulbis?" viesojās dizaineri Ilona un Ilmārs Drīliņi no Jelgavas.

Daudzus gadus abi mākslinieki dzīvoja un strādāja Madonā, tagad viņu radošo rokrakstu novērtē Zemgales ļaudis.
Gulbenes mākslas skolā dizaineri iekārtoja Ilonas Drīliņas autortehnikā veidoto portretu izstādi „Citādāk". Vēlāk abi dalījās pieredzē saistībā ar profesionālo darbību dizaina jomā. Harismātiski atraktīvā veidā Drīliņi mudināja domāt un diskutēt par zīmola un logotipa veidošanos, to jēgu un nozīmi. Ja atceramies, Ilmārs Drīliņš savulaik bija LTV1 vakara pārraides „Labvakar, Latvija!" logo idejas autors.
Gulbenē Drīliņi apmeklēja arī Ilmāra Blumberga izstādi „Lietiņš līst! Lietiņš līst! Lietiņš līst! Sapērk bildītes. Sapērk bildītes! Voldemāra Irbes darbi, dzīve un nāve", kas līdz 16. novembrim skatāma Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā.
Kā zināms, Voldemārs Irbe, saukts arī Irbīte vai Irbītis (1893-1944), bija latviešu mākslinieks. Strādāja galvenokārt pasteļtehnikā, gleznoja ainavas, pārsvarā pilsētas nomaļu skatus, žanra darbus, arī portretus. Lielāko tiesu Irbīte klejoja basām kājām Rīgā, Jūrmalā un Tukumā, neticami ātri gleznojot, kā pats izteicies – „pie katra atsevišķa darba strādājot tik ilgi, cik nenoguris varot nostāvēt uz vienas kājas".

Autore: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px