Saulgriežu laikā Madonu un Latviju apciemo Itālijas koris „Chorale Neuventse" (diriģents Mortara David).
Koris dibināts 1977. gadā. Pašlaik tajā ir 34 dziedātāji (18 sievietes un 16 vīrieši) vecumā no 20 līdz 78 gadiem, turklāt daži – kopš pašiem kolektīva pirmsākumiem.
Kora pastāvēšanas vēsturē ir iegūtas vairākas augstas atzinības daudzbalsīgās dziedāšanas festivālos Itālijā. Koris vairākkārt ir uzstājies ārvalstīs – Spānijā, Austrijā, Beļģijā, Francijā, Šveicē, Vācijā un Čehijā.
Šajā gadā koris vēlējās caur dziesmu iepazīt mūsu zemi Latviju.
Itāļu kolektīva dziedātā dziesma Madonā atskanēs pirmajā saulgriežu vakarā, 21. jūnijā, pulksten 21 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas Laimas zālē. Kori uzņem un dziesmai pievienosies jauktais koris „Madona" (diriģents Jānis Rijnieks).
Ļoti iespējams, ka pēc tikšanās mūsu pilsētā kultūras nama jauktais koris „Madona" draudzības saites ar itāļu kolektīvu turpinās uzturēt un arī mūsu dziedātāju ceļi nākamajā vasarā vedīs kori pāri robežām.
21.06.2019.