Kino zinātnieks Viktors Freibergs nosaucis 10 iemeslus, kāpēc ir vērts redzēt Dāvja Sīmaņa jauno mākslas filmu „Pelnu sanatorija".
Pieredzes bagātais kino zinātnieks portālā „Delfi" trāpīgi uzsvēris: – Filmu vērts redzēt, lai atcerētos, ka dzīve nav bezgalīga, tad katra atvērta šampanieša pudele kļūs par dzīves svinēšanu. Lai vairāk nekā pusotru stundu aizmirstu par mūsu neirotisko ikdienu. Lai konstatētu, ka Latvijā kino kā māksla nav mirusi. Lai rastos vēlēšanās kādu brīdi paklusēt un nevērt vaļā e-pastu vai savu facebook profilu. Lai atgrieztos pagātnē, kuru neesam paši piedzīvojuši. Lai nebūtu jāmokās neziņā, ko ēst vakariņās, jo tā nav lielākā dzīves problēma. Lai saprastu, ka māksla spēj šokēt, pat ja mums tas nepatīk. Lai varētu ar kolēģiem parunāt par kino, nevis politiku. Lai pēc tam gribētos noskatīties kādu komēdiju.