Līdz 8. septembrim Madonas muzeja izstāžu zālēs skatāma mākslinieces Silvas Linartes darbu izstāde.
Kā izstādes atklāšanā uzsvēra muzeja direktore Līvija Zepa, šī nav pirmā reize, kad Madonas muzejā izstādītas mākslinieces gleznas. 1979. gadā muzeja vecajās telpās bija apskatāma neliela gleznotājas personālizstāde. Kopš iepriekšējās izstādes gan pagājuši vairāk nekā 30 gadu, un lielākajai daļai skatītāju šī tomēr ir pirmā iepazīšanās ar Silvas Linartes mākslu.
Gleznotāja nāk no slavenās brāļu Skrindu dzimtas un turpina izpildīt Skrindu dzimtas misiju Latgalē – nest gaismu. Viņa strādājusi par pasniedzēju Rīgas Lietišķās māk-
slas vidusskolā, Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolā, Baltijas Krievu institūtā un Daugavpils Mākslas vidusskolas „Saules skolā", kopumā skolotājas gaitās aizvadot 50 gadu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.07.2013.
Autore: INESE ELSIŅA