2016. gada oktobrī neatkarīgajā Goda teātrī (Liepājā) pirmizrādi piedzīvoja dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces lugas „Bļitka" iestudējums.
Ar izrādi teātrī debitē režisors Dž. Dž. Džilindžers. Izrādē viņš strādājis kopā ar aktieriem Egonu Dombrovski (šogad saņēma „Spēlmaņu nakts" balvu kā Gada labākais aktieris par izrādi „Ziloņcilvēks" Liepājas teātrī) un Kasparu Godu.
Ieguvis skatītāju atsaucību Liepājā, kur izrāde tiek spēlēta pārpildītā zālē, Goda teātris izrādi piedāvā noskatīties arī ārpus savas pilsētas robežām. Jau nospēlētas vairākas izrādes – Bauskā, Blīdenē, Salaspilī, Salacgrīvā un citās vietās. Ieplānotas viesizrādes Rīgā un Valmierā, bet 26. martā pulksten 15 iestudējumu būs iespējams noskatīties Madonas kultūras namā.
Izrādes stāsts ir par divu vīriešu sarunu, kura nevarēja nenotikt, kaut sākās šķietami bez nodoma. Jānis un Zigmārs satiekas uz aizsaluša Liepājas kanāla – viens uz ledus dzīvo jau nedēļu, iekārtojis sev kārtīgu bļitkotāja telti, otrs dodas pašam nezināmā virzienā pēc samērā vētrainas nakts. Viens ir pārguris no ģimenes dzīves pienākumiem un atbildības uzņemšanās pārējo priekšā, otrs cenšas aizmukt no lēmumu pieņemšanas, ka nu beidzot būtu jāsāk dzīvot pieauguša vīrieša dzīve. Pārliecinot viens otru par to, kā tad labāk būtu rīkoties, viņi atbild uz sev būtiskiem jautājumiem.
Teātra kritiķe Līvija Dūmiņa recenzijā par iestudējumu ir teikusi: „Lomas sadalītas tā, ka pēc temperamenta pieguļ aktieriem kā speciāli šūts uzvalks, un var redzēt – katrs savā jūtas ļoti labi. Un tā arī spēlē. Garšīgi. „Bļitka" ir izrāde tautai labākajā šī vārdu savienojuma nozīmē. Laba izklaide, un to caurvijušais jēgas slānis ir pietiekami biezs, lai uz tā varētu bļitkot – noķert kādu domu, kurā pakavēties."
28.02.2017.