Divdesmit trešā „Ģitāristu sesija" Praulienas skolā izskanēja ar krāšņu noslēguma koncertu, kurā piedalījās gan sesijas dalībnieki, gan meistari.
Kā brīnišķīgs vēdlodziņš tā pavēra skatu uz augstākām mūzikas virsotnēm un nepieciešamajām prasmēm. Pēc Pola Glovera (Lielbritānija) uzstāšanās klātesošie savām acīm nolasīja vēl kādu vēsti – sesija iestājas par zaļām vērtībām, ko vizuāli apliecināja meistara ģitāras krāsa, un komentārs vārdos, ka pasaule, pateicoties katra izvēlei – uzmanībai, saudzībai, iejūtībai, patiešām var kļūt zaļāka.
Noslēguma koncertu tradicionāli vadīja Māris Olte, uzsverot, ka šis ir satikšanās pasākums: – Visi mūsdienās ir ārkārtīgi aizņemti, un skolēnu brīvdienās ir gūzma, ko darīt. Vecākiem savukārt ir raizes, lai viņu bērni neaizklīst neceļos. Tad nu Imants Pulkstenis veiksmīgi atrisinājis šo problēmu, un jau divdesmit trešo reizi skolēni savā brīvlaikā var doties uz Madonas pusi, kur notiek mūzikas instrumentu apmācības skola – „Ģitāristu sesija".
Praulienā svarīgi visu tvert no improvizācijas viedokļa, jo sesijā cilvēki satiekas, lai radoši cits citu bagātinātu. Sesijas noslēguma koncerts vienmēr ir unikāls, dalībnieki izvēlētajos sastāvos spēlē pirmo, nereti pēdējo reizi, un spēlē, cik labi vien var. Šoreiz koncertam bija sagatavoti 22 numuri.
– Lai kādā nozarē mēs panāktu ko būtisku, piemēram, hokejā, rezultāta nebūs, ja spēlētājs ripu neraidīs vārtos. Tāpat mūzikā un mākslā – ja netrenēsies, neieguldīsi darbu un neuzdrošināsies iziet skatītāju priekšā, rezultātu neredzēt, – novērojumos dalījās sesijas organizators Imants Pulkstenis, aicinot jaunos mūziķus būt drošiem, pilnībā atvērties skaņu pasaulei, atstājot nedrošību, kompleksus vai pat bailes.
– Sesijā valda atmosfēra, ko vārdos grūti izskaidrot. Te visi ir saprotoši, atbalstoši, ikvienam tiek teikts, ka tu to vari, un beigās ikviens savā spēlē to tiešām var izdarīt, – neslēpa sesijas vairākkārtēja dalībniece no Madonas – Rasa Lauma Paegle.
Kopumā no Madonas novada „Ģitāristu sesijā" piedalījās deviņi dalībnieki, pārējie pārstāvēja daudzus citus Latvijas novadus. 33 puiši, 27 meitenes apmeklēja „Ģitāristu sesijas" sešas darbnīcas. Akustiskajā ģitārā skolojās 17 cilvēki, elektriskajā – 40, vokālu mācījās deviņi jaunieši, basģitāru – pieci, bungu klasi apmeklēja astoņi dalībnieki, kokles spēli pie Julgī Staltes mācījās pieci talantīgi mūziķi.
Sesijā bija iespēja zināšanas papildināt arī mūzikas pedagogiem, viņi te paaugstināja savu kvalifikāciju vairākās nozarēs. Noslēgumā mūzikas pedagogi saņēma oficiālu apliecību par paveikto. – Iespējams, nonāksim pie tā, ka „Ģitāristu sesijas" ietvaros būs piedāvājums pat dzejoļu rakstīšanas meistardarbnīcai, – komentārā viedi pasmaidīja Māris Olte.
Savukārt dziesminieks Valdis Atāls sesijas dalībniekiem sveicienu nesa caur rakstītu vārdu. Viņš apliecināja, ka „te nav mūziķiem piedēvētās bohēmas, sesijā visi laiku pavada patiesi atvērtām sejām un izjustām, mirdzošām acīm. Pasākumu disciplinē savstarpēja atbildība starp vecajiem un jaunajiem mūziķiem. Ne visi sasniegs tādu profesionālu līmeni, lai nākotnē kāptu uz lielās skatuves, bet sesija visiem ir gaumes un domāšanas skola, kas izveido gudru klausītāju, spējīgu atšķirt banālo un triviālo no augstvērtīgas un jaunu pasauļu meklējošas mūzikas. Sesija ikreiz atgādina, ka esam dziedoša tauta, un mūzikas karogs te tiek turēts jo augstu".
Tā kā sesijas devīze ir „Vienoti mūzikā", noslēguma koncertam allaž tiek meklēts skaņdarbs, kas caur skaņu piepildījumu un melodiju visus emocionāli vieno. Šoreiz noslēgumā izskanēja Džona Lenona kompozīcija „Imagine" – dziesma, kas nereti tiek uzskatīta par Lenona solokarjeras izcilāko un atpazīstamāko sasniegumu.
Paldies tika teikts sesijas atbalstītājiem, organizatoru komandas balstiem – Gintai, Lindai un „skaņu vīram" – Sandrim Sproģim.
Nu jau var teikt, ka „Ģitāristu sesiju" kopumā apmeklējuši 1635 dalībnieki. Daudzi no viņiem izveidojuši labu muzikālo karjeru, no daudziem to pamatoti gaidām jau drīz, tuvā nākotnē!
06.11.2019.