Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Ģitāristu sesija” svinēs 20 gadu

INESE ELSIŅA

Autors • 11.10.2016.

“Ģitāristu sesija” svinēs 20 gadu
Burtu lielums

Skolēnu rudens brīvdienās – no 23. līdz 28. oktobrim – Praulienas pamatskolā notiks divdesmitā „Ģitāristu sesija". Sesija arī šogad gaida zinātkārus muzikantus – ģitāristus, bundziniekus, vokālistus un otro gadu – arī koklētājus.

Šogad pasākuma programmā sešu dienu laikā norisināsies 22 meistarklases, piedāvājot apgūt ģitāras, basģitāras, bungu un kokles spēli, tāpat arī vokālu. Pasākumā plānoti koncerti, atpūtas brauciens uz Cesvaines pili; notiks darbs grupās, kas vainagosies ar krāšņu noslēguma koncertu. Meistaru iedvesmoti, tajā savas prasmes rādīs sešu grupu dalībnieki, tiks veidota sadarbība ar populāru dziesmu autoriem un izpildītājiem. Plānots, ka sesijas dienās Praulienā tiks uzņemti apmēram 80 dalībnieku, kā arī mūzikas pedagogi, mūziķi un organizatori.

Jauno grupu konkurss
Sesija sāksies svētdien, 23. oktobrī, kad no Latvijas novadiem sabrauks tās dalībnieki. Pulksten 17 Praulienas skolas zālē risināsies jauno mūziķu un grupu konkurss „Praulienas ritmi 2". Madonā ir parādījušās vairākas jaunās grupas, kurām piestāvētu piedalīties „Praulienas ritmos". Lai piedalītos konkursā, līdz 15. oktobrim jāiesūta pieteikums. Labākajiem balvā tiek solīts: 200 eiro, dziesmas ieraksts studijā, atlaižu kuponi, balvas no veikala „Sound Factory", lauku labumi. Jaunos mūziķus vērtēs rokgrupas „Laime pilnīga" mūziķi, kas vakarā sniegs arī koncertu.

Fotoizstāde un videoarhīvs
Pasākuma pirmajā dienā vakarēšanas laikā kopīgi tiks izdziedātas dziesmas akustisko instrumentu pavadījumā. Par godu „Ģitāristu sesijas" divdesmit gadu jubilejai tiks atklāta fotoizstāde „Brīnumi notiek!". Atklāšanas laikā skanēs stāsti no sesijas jaudīgo iesācēju mutēm.
Jubilejas sesiju tiek lūgti apmeklēt visu iepriekšējo gadu meistari, tiek aicināts ikviens jaunietis vai mūziķis, kas kādreiz te bijis. Būs iespēja skatīties foto un video arhīvu – sesijas aizkulises, raidījumus, meistarklases un koncertus.

Sesija Imanta Pulksteņa redzējumā
Sesijas organizators Imants Pulkstenis vēsta, ka šai sesijā dominēs svētku izjūta, kaut ikviena uzstāšanās muzikantiem, protams, ir svētki. „Ir tik interesanti paskatīties, kādi pirms 20 gadiem bija dalībnieki, frizūras, instrumenti, repertuārs. Pasākumu – ilgdzīvotāju – Latvijā nav daudz. Ir organizatori, kas uzrauj projektu, īsteno kādu aktuālu ideju, bet, ja tev jāpārdzīvo paaudze (sesijā piedalījušies jau pirmo sesijas dalībnieku bērni), tas ir daudz grūtāk."
Vaicāts, kur Imants ņem enerģiju sesiju turpināt, organizators atklāj: – Tā iegrozījies, ka man vienmēr bijusi iespēja sesiju rīkot. Katram ir savi kāpumi un kritumi, sevišķi jau lielākā laika periodā. Bijušas gan uzslavas, gan nopēlumi, nepatikšanas un patikšanas, vilšanās un prieks – pilns spektrs. Tāpat divdesmit gadu garumā bijuši jauni piedāvājumi vai – gluži otrādi – neesi varējis atrast darbu un tad noturies zirgā, uz kura jau esi. Ja paskatos distancēti, iespējams, rūpes par sesiju ir tāda kā mana misija.

Pārmaiņas ir notikušas
Imants akcentē brīvību un pārmaiņas, kas šobrīd instrumentu apmācībā ienesušas plašas iespējas. „Atceros brīdi, kad, analizējot festivāla „Sinepes un Medus" jauno grupu uzstāšanos, kopā ar Aleksandru Sircovu nolēmām rīkot meistarklases ģitāristiem. Viņu sniegums bija tik vājš, ka vajadzēja palīdzēt. Tolaik ģitārapmācība jauniešiem bija iespējama vien pašmācības veidā vai pie kāda pazīstama meistara, interneta nebija, mūzikas skolās šāda piedāvājuma nebija. „Ģitāristu sesija" bija pirmais celmlauzis. Mācījāmies no igauņiem, kur viss jau notika – Somijas tuvums un skats uz Rietumiem deva atklāsmi pēc rokmūzikas festivāliem organizēt meistarklases, lai jaunie mācās, iespēju uzzināt instrumentu spēles smalkumus un kultūru. Tagad viss ir mainījies – ģitāras spēli var mācīties skolās, jauniešu centros, var skatīt Youtube. Alkas pēc izglītības ir apmierinātas – var mācīties mūzikas skolās, Mūzikas akadēmijā, Klaipēdā, vairāki sesijas meistari ir mācījušies Amsterdamā, Kopenhāgenā, Amerikā, līdz ar to jāmainās arī sesijai."

Sesijā gaidīti visi
Organizators neslēpj, ka sesijai kā mācību spēkus piesaista izcilākos savas jomas profesionāļus. „Gribas, lai arī meistariem ir interesanti, lai viņi uzspēlē savā starpā." Tai pašā laikā sesija ir atvērta iesācējiem. „Pat neskatoties, kurš ir karavīrs, kurš ģenerālis, piramīda veidojas pati no sevis. Katrs dalībnieks jau zina, kādā attīstības pakāpē spēlē, kā pārvalda instrumenta spēli. Sesijai piesakās gan dalībnieki ar visaugstāko provi, gan iesācēji, un visi ir gaidīti. Akustiskās ģitāras apguvēji tiks dalīti trīs grupās, ir labi, ja cilvēks nāk no mūzikas skolas, viņš jau runā muzikālos terminos. Sagatavotība ir laba lieta, taču nevar zināt, kas no katra izaugs, varbūt sesijā tieši iesācējam radīsies kāds klikšķis un viņš nākotnē kļūs par izcilu mūziķi."

Sesijai sarūpētie salūti
Par godu sesijas notikumam ar sesijas logo „Vienoti mūzikā" jau apdrukāti dažādu krāsu džemperi, kas tiek dāvāti palīgiem, sesijas īpašajiem cilvēkiem. Tāpat svētku izjūtu piešķirs sesijai sarūpētā programma. Pieredzē un prasmēs svētku laikā dalīsies grupas „Laime pilnīga" un „Skyforger" muzikanti, ievadītas sarunas ar vēl kādu populāru mūziķu sastāvu. Kopā ar meistariem, izmantojot gaismas, horeogrāfiju, videoprojekcijas, iecerēts iestudēt grupas „Pink Floyd" skaņdarba „Another Brick In The Wall" kaverversiju. Svētki būs arī sesijas meistaru rindās redzēt talantīgos madoniešus, kas sen sevi apliecinājuši Latvijas mēroga dažādos sastāvos.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px