Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Ģitāristu sesija” kļūst akustiska

INESE ELSIŅA

Autors • 20.10.2022.

“Ģitāristu sesija” kļūst akustiska
Burtu lielums

Nākamajā nedēļā, kad skolēni dosies rudens brīvdienās, – no 25. līdz 27. oktobrim – Madonā 24. reizi notiks muzikāli izglītojošais pasākums "Ģitāristu sesija".

Pasākuma organizators Imants Pulkstenis gan piebilst, ka šogad sesijai pielāgots nosaukums "Akustiskā sesija". Tas tāpēc, ka budžets ir ierobežots, atbalsts nelielākā apjomā kā citkārt gūts tikai no novada pašvaldības.

Sesijai atvēlēta viena ēka
– Atbalsts tomēr dod iespēju sesijai notikt, tajā atkal iepūst dzīvību un aicināt dalībniekus no visas Latvijas, – gandarījumu pauž organizators. – Divus gadus nekas nevarēja notikt, šoreiz, kaut nebūs skatuves, spožu ģitāru, jaudīgas skaņas, gaismas un aizrobežu viesu, kas vienmēr rada jaudīgāku asinsriti, tomēr radoši darbosimies un būsim. Pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris sesijai ir atvēlējis trīsstāvu ēku Skolas ielā 8, kur iepriekš bija Madonas pilsētas sākumskola un internāts. Kopā ar Edgaru Avišānu jau izstaigājām telpas, lai saprastu, kur varēs notikt meistarklases, kur dalībnieki, kas atbrauks no tālienes, nakšņos. Ēkā ir labs mansards, to iekārtojot, uzprišinot varēsim telpu izmantot vakara koncertiem.

Akustisks skanējums it visā
Ņemot vērā situāciju, sesijai šogad būs akustiska nokrāsa, kas nekādi nav uzskatāma par ko nevērtīgāku. Dalībnieki iegūs pieredzi instrumenta spēlē, vingrināsies un radoši darbosies piecās grupās: akustiskā ģitāra, ukulele, vokāls, perkusijas un kokles spēle. Nodarbības un meistarklases ritēs vairāku pedagogu un mūziķu vadībā.
Vaicāts nosaukt skolotājus, Imants Pulkstenis uzsver, ka ar akustiskajiem ģitāristiem trīs dienas darbosies un kopā būs rīdzinieks, dažādu mūzikas stilu zinātājs un "Ģitāristu sesijas" ilggadējs pasniedzējs Egils Leimanis. Egilu papildinās vietējie novada
spēki – Edmunds Vestmanis, Vita Krūmiņa un Dace Sināte.
Vokālās nodarbības notiks limbažnieces Madaras Briedes vadībā. Madarai ir liela pieredze gan kā skolotājai, gan profesionālai dziedātājai. Perkusiju pasaulē visus ievedīs Mikus Čavarts, kas būs gids dažādās pasaules ritma kultūrās.
Aptaujājot potenciālos dalībniekus, daudzus interesē harismātiskais cēsnieks, ģitārists un vokālists Rihards Saule, tāpēc Rihards ar sesijas dalībniekiem darbosies rokmūzikas piesātinātā gaisotnē.
Etnogrāfiskās kokles spēli interesentiem mācīs praulēniete Samanta Ceruka, kas vairākus gadus kokles spēli pasniedz Valmieras mūzikas skolā. Samantu papildinās Madonas bērnu un jauniešu centra kokļu klases vadītāja Zita Gailīte.

Koncerti dalībniekiem un interesentiem
26. oktobra vakarā Skolas ielas 8 nama mansardā ar tautasdziesmu programmu uzstāsies mūziķis Rihards Saule.
Akustiskā sesija noslēgsies ceturtdien, 27. oktobrī, pulksten 16 Madonas kinoteātrī "Vidzeme" ar dalībnieku un skolotāju kopīgi veidotu koncertu "Vienoti mūzikā". Koncerta otrajā daļā uzstāsies Katrīna Dimanta tandēmā ar ģitāristu Reini Briģi.
– Svarīgi būtu uzrīkot arī apaļo galdu par to, kā mācīt, kā uzrunāt jauno paaudzi, – aizdomājas sesijas organizators Imants Pulkstenis.
– Novadnieka Arta Kumsāra vārdi, kad biju viņam savulaik blakus, bija šādi: "Mācies mācīt!" Tas ir ļoti nozīmīgs padoms, lai katrs varētu kļūt gudrs skolotājs, prasmīgs un talantīgs pedagoģijā.

Piesakies un kļūsti par dalībnieku!

Būtiski, ka uz sesiju jaunie mūziķi tiek aicināti no visiem Latvijas novadiem, bet pārstāvjiem no Madonas novada sesijas programma – nodarbības, meistarklases un koncerti – būs bez maksas. Programma solās būt krāšņa, koncerti būs azartiski, un skatītājos aicināts ikviens. Šobrīd sesijai jau pieteikušies ap 20 novada interesentu, tāpat pārstāvji no Cēsīm, Bauskas, Aizkraukles, Liepājas un citām vietām. Līdz rītdienai, 22. oktobrim, dalībnieki vēl var pieteikties. Gadu ziņā ierobežojumu nav. – Nereti vecāki vaicā: "Mans bērns tikko sācis spēlēt ģitāru, vai viņam ir vērts braukt uz sesiju?" – atzīst Imants Pulkstenis. – Tad atbildu, ka visus vienmēr aicinu vispirms apmeklēt mūzikas skolu, mācīties mūzikas pamatus vai vismaz fakultatīvi apgūt kāda instrumenta spēli interešu pulciņā. Cilvēks, kas mūzikas valodu kaut cik saprot, sesijā būs lielāks ieguvējs. Tomēr arī iesācējiem sesija dos iedvesmu un labu grūdienu tālākajam. Ikviens te baudīs atmosfēru un ģimenisko izjūtu, ko sesijā kopīgi radīsim.

21.10.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px