Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Ģitāristu sesija” apliecina draudzības garu

INESE ELSIŅA

Autors • 24.10.2024.

“Ģitāristu sesija” apliecina draudzības garu
Burtu lielums

Ar Latvijas valsts himnas dziedāšanu, devīzi “Vienoti mūzikā!”, solidāru rokās sadošanos un kopīgu foto 22. oktobrī tika atklāta “Ģitāristu sesija” Madonā. Tā noslēgsies šodien, 25. oktobrī, pulksten 17 ar koncertu Madonas novada kultūras centrā.

50 dalībnieki pieteikušies 26. sesijas apmācībām, un katrs no viņiem izvēlējies gūt zināšanas un papildināt pieredzi ģitāras, basa, ukuleles, bungu, kokles vai vokāla meistarklasē. Prieks, ka īpaši daudz dalībnieku ir no Madonas novada – turklāt viņu dalību sesijā daļēji sedz Madonas novada pašvaldība. Ikdienas nodarbības sesijas jauniešiem notiek Madonas Bērnu un jauniešu centra telpās Skolas ielā, elektriskās ģitāras apmācība un vakara koncertu vieta ir Madonas novada kultūras centrs.
Nodarbību plānā vispirms ir darbs grupās, kur padomus akustiskajā ģitārspēlē sniedz Egils Leimanis, elektriskajā ģitārā – Patriks Laus, vokālā – Madara Briede, bungu spēlē – Gustavs Stradiņš, basā – Maikls Drobins, kokles spēlē – Aivars Zariņš, ukulelē – Tenis Dimants. Šogad jaunums ir arī nodarbības dažādu stilu grupās – combo.
Programmas īpašā daļa ir tikšanās ar meistariem, un pirmajā dienā dalībnieki ieklausījās Arta Gāgas un Mārča Auziņa stāstītajā, trešdien – Ingara Viļuma vēstījumā par basģitāras un dzīves frekvencēm, bet ceturtdien meistarklases viesis bija leģendārais ģitārists Ainars Virga.
Saksofonists, komponists un aranžētājs Artis Gāga savā radošajā darbībā ir spēris soli arī ārpus klasiskās mūzikas rāmjiem, izmēģinot spēkus dažādos mūzikas stilos, īpašu vietu atvēlot improvizācijai. Pirmo muzikālo izglītību viņš ieguvis Siguldas bērnu mūzikas skolā saksofona specialitātē, joprojām ar pateicību atceras savu pirmo mūzikas skolotāju. Tā bija aizraujoša meistarklase klātesošajiem, jo Artis Gāga, piespēlēdams Ieviņa tipa ermoņiku un, vispirms pamācīdams, praksē ikvienam ļāva improvizēt ar balsi par latviešu tautas dziesmas "Seši mazi bundzinieki" muzikālo tēmu. Daudziem izdevās!
Madonietis Mārcis Auziņš dalījās stāstā par savu ceļu mūzikā, kur izšķiroša nozīme bija nokļūšanai "Ģitāristu sesijā" un tur svarīgu mūziķu sastapšana savam tālākajam ceļam. Šobrīd Mārcis ir pieprasīts solo instrumentālists, turklāt šī gada rudenī ir izdota viņa sakārtotā grāmata "Latviešu dziesmas solo ģitārai", kurā apkopotas notis latviešu skaņdarbiem, kas autoram bijuši interesanti solo ģitāras kontekstā. Meistarklase sesijas ietvaros bija lielisks koncertpriekšnesums, jo klātesošie varēja baudīt Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, grupas "Opus Pro" un Mārča paša kompozīcijas pārlikumā solo ģitārai.
– Ja pēc gadiem 20 kaut kur izdzirdēšu ģitāristu spēlējam kādu no šīm aranžijām, būs skaidrs, ka man ir bijis vērts šo darbu darīt, – iedrošinot mācīties un spēlēt, teica mūziķis. – Katram pienāk gadi, kad gribas savu artavu atstāt arī nākamajiem tai jomā, ko pats dari.
Novadnieks dalījās pieredzē par savu koncertu menedžmentu, uzņēmējdarbības aspektiem koncertu organizēšanā: – Mūzika ir produkts, lai kā mēs to gribētu vai negribētu nosaukt. Un svarīga ir katra produkta kvalitāte un unikalitāte – tas, ar ko šī lieta atšķiras no piecām citām, kāpēc patērētājam būtu jāizvēlas tieši šis koncerts vai mūzikas priekšnesums. Uzstājoties svarīgi ir viss – kā uz skatuves tu izturies, kā izskaties, bet pats galvenais – kā tu spēlē, kā pārvaldi savu mūzikas instrumentu. Un tur bez 10 tūkstoš ieguldītām stundām neiztikt, jo talants ir svarīgs sākumā, kopumā visa pamatā ir neatlaidīgs darbs, uzticība savai lietai.

25.10.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px