Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Ģitāristu sesija 2025” tepat pie durvīm

INESE ELSIŅA

Autors • 16.10.2025.

“Ģitāristu sesija 2025” tepat pie durvīm
Burtu lielums

Skolēnu rudens brīvlaikā Madonā jau 27. reizi pulcēsies ģitārspēles un vairāku citu mūzikas instrumentu meistari un apmācāmie no Latvijas un ārzemēm.

Līdzās nodarbībām četru dienu laikā no 20. līdz 24. oktobrim ieplānoti jamsession, seši koncerti, bet meistarklasēs pieredzi gūs vokālisti, akustiskās ģitāras, elektroģitāras, basģitāras, bungu, kokles un ukuleles spēlētāji.
Madonas novada kultūras centrā notiks nodarbības, meistarklases un vakara koncerti, izmantojot arī papildu telpas Madonas novada multifunkcionālajā jauniešu iniciatīvu centrā "KUBS".
Šogad "Ģitāristu sesijas" ģeogrāfisko karti paplašinās divi ārzemju augstas klases mūziķi – ģitārists Andy Baker (Lielbritānija) un basģitārists Rikards Malmsten (Zviedrija). Šie fusion stila pārstāvji kopā ar jauno un talantīgo latviešu bundzinieku Eduardu Gauri 23. oktobra vakarā Madonas kultūras centrā klausītājus vedīs muzikālā ceļojumā un sniegs baudu gan sesijas dalībniekiem, gan tuviem un tāliem koncerta apmeklētājiem.
Sesijā piekrituši piedalīties arī mūziķi: Reinis Jaunais, Egils Leimanis, Tenis Dimants, grupa "Audio Kvartāls" un citi. Pēcpusdienās tiks veidoti nelieli jauktie jeb combo sastāvi, kuros piedalīsies sesijas dalībnieki, vadoties pēc kopīgām interesēm un mūzikas stiliem. Katrs meistars sesijas gala koncertā savam labākajam māceklim pasniegs īpaši gatavotu balvu.
Jautājot organizatoram Imantam Pulkstenim par dalībnieku sastāvu, saņemu atbildi, ka sesija apvieno dalībniekus no visiem Latvijas novadiem – iesācējus un lietpratējus, bērnus un pieaugušos, kā arī bērnus kopā ar vecākiem, lai kopīgi pavadītu skolēnu rudens brīvlaiku. Īpašs prieks par Madonas novada pārstāvjiem, kas skaita ziņā šobrīd ir ap trīsdesmit – viņiem dalības maksa, pateicoties pašvaldības atbalstam, turklāt ir ar krietnu atlaidi.
– Interesanti tas, ka es dzīvoju Praulienā, pie mums jau ir viesojusies Kristīne Prauliņa, es vadu folkloras kopu "Praulits", un šogad sesijā piedalīsies Uģis Prauliņš, – smaida Imants Pulkstenis. – Uģis ir no augstajām matērijām, viņš dzīvo Alūksnes novadā, bet 2012. gadā tika nominēts prestižajai ASV Nacionālās ierakstu mākslas un zinātnes akadēmijas balvai "Grammy". Liels cilvēks – izcils komponists, audioproducents, skaņu režisors un aranžētājs. Šogad, tiekoties Rīgā, lai baudītu filmu par Haraldu Sīmani, uz Madonu aicināju arī komponistu Pēteri Vasku, bet augstākās raudzes cilvēki izvērtē, vai ar savu valodu, dzīves pieredzi ir īstie, lai uzrunātu iesācējus. Uģis Prauliņš par "Ģitāristu sesiju" jau zināja no mūziķa Armanda Alkšņa, mana armijas biedra, kas arī daudzus gadus kā mācībspēks vai mūziķis piedalās sesijā. Uģis Prauliņš nes Latvijas vārdu tālu aiz mūsu zemes robežām, cerams, ka 21. oktobra pēcpusdienā Madonā viņam atradīsies īstie vārdi, ko teikt jaunajai paaudzei. Ja esi gatavs tos saņemt, lieliski!
– Domāju, ka novadniekiem – basģitāristam Ingaram Viļumam un ģitāristam Mārcim Auziņam – šādi vārdi arī kādreiz no kāda ir tikuši. Man pašam līdzīgs klikšķis attiecībā uz pasākumu organizēšanu bija, izlasot leģendārā kvarteta "Bond" menedžera Mela Buša publikāciju žurnālā "Rīgas Laiks", – piebilst sesijas organizators. – Bušs man ir neklātienes skolotājs, jo laikā, kad Anglijā uzplauka pop- un rokmūzika, viņš bija šīs uzņēmējdarbības nozares celmlauzis. Prata vadīt, plānot, organizēt, stimulēt un kontrolēt.
Imants pasmaida par vēl ko – gandrīz trīsdesmit gadu laikā, kopš organizē pasākumus, viņš ir iepazinis novada visdažādākā ranga cilvēkus: – Esmu pats sev antropologs, jo it kā no malas vēroju, kā rīkošos vienā vai otrā sarunā ar deputātiem, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, mūziķiem. Kā rīkošos krīzes situācijās, kā – priekos vai problēmās. Sevi pierādīt, pārspēt – tas ikvienam ir svarīgi. Šogad sesija palēcās augstāk, jo būs starptautisks skanējums, mūs savās telpās ielaida novada kultūras centrs, jaunums ir arī tas, ka uz sesiju dalībnieki pulcēsies jau pirmdienas vakarā un apmetīsies ērtajās Madonas Valsts ģimnāzijas viesnīcas telpās. Kā ne tik sen novēlēja novadnieks Andris Buiķis – atjaunosim "Ģitāristu sesijas" spožumu visi kopā!

17.10.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px