„Bravo, bravo, maestro!"- tā koncerta noslēgumā gribējās uzsaukt diriģentam Mārtiņam Bergam, kas atkal un atkal no jauna apliecināja sevi kā talantīgu, dziļi domājošu diriģentu.
s mūzikas skolas direktoru Mārtiņu Bergu, kura vadībā Jēkabpils tautas namā izskanēja V. A. Mocarta „Rekviēms", ieskandinot Kārļa Ozola 7. starptautisko konkursu „Jaunais trompetists". Lai iedvesmotu un atbalstītu Mārtiņu Bergu, ar lielo autobusu Jēkabpilī bija ieradušies koncerta klausītāji no Madonas.
„Rekviēma" izpildošais sastāvs – ļoti spēcīgs. Valsts Akadēmiskais koris „Latvija", gados jaunu cilvēku sastāvā, kurā sazīmēju trīs Madonas mūzikas skolas absolventus: Ingu Lisovsku soprānos, Valdi Tomsonu tenoros, Zigmāru Grasi basos. Zigmārs ir arī kora oktāvists, retas, viszemākās balss īpašnieks. Pavadījumu atskaņoja Jēkabpils kamerorķestris. Kora un kamerorķestra skanējums bija perfekts. Tembrāli skaisti un saliedēti izskanēja arī operas solistu kvartets (Inga Šļubovska – soprāns, Baiba Berķe – mecosoprāns, Viesturs Jansons – tenors, Krišjānis Norvelis – bass). Vēlreiz pārliecinājāmies, ka Mocarts ir lielisks kvartetu meistars.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.12.2012.
Autore: INGRĪDA GAILĪTE,
direktora vietniece J. Norviļa Madonas mūzikas skolā
SANDIJAS VEIPAS foto