Pēc Smiltenē aizvadītās VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru Vidzemes novada skates Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas pūtēju orķestris „Vivo" gatavojas finālskatei Rīgā.
Mūsu orķestri žūrijas komisija Smiltenes kultūras centrā novērtēja ar I pakāpi (ar izcilību), piešķirot 47,58 punktus. Noklausoties C grupas dalībnieku sniegumu visos Latvijas vēsturiskajos novados, tik augsts punktu skaits piešķirts tikai madoniešiem. Diriģentam Arturam Kloppem un Artūram Grandānam ir pamats lepoties ar saviem orķestrantiem. Kolektīvs saņēma VISIC Neformālās izglītības departamenta direktores Agras Bērziņas un žūrijas komisijas locekļu parakstītu Diplomu un šobrīd gatavojas pūtēju orķestru finālkonkursam, kas notiks 29. aprīlī Rīgas 6. vidusskolā. Finālkonkursā orķestris spēlēs obligāto skaņdarbu un izvēles programmu.
Aktivitāte noslēgsies ar VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojumu 4. un 5. maijā Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā „Ķīpsala". Pūtēju orķestru salidojumā satiksies visi labākie Latvijas izglītības iestāžu orķestri. Pasākuma noslēguma koncertā „Vienā elpā" tiks ietvertas četras novadu programmas, kurās izskanēs Latvijas 100 gadi: tautas mūzika, 20. gadsimta sākuma latviešu mūzika, mūzika pirmās Latvijas brīvvalsts laikā un mūzika no 1940. līdz 1990. gadam. Programmā iekļautas latviešu klasiskās mūzikas autoru – A. Jurjāna, E. Dārziņa, A. Feila, K. Imaka, J. Ivanova, J. Ozoliņa, G. Ordelovska, A. Krūmiņa – aranžētās latviešu strēlnieku, brāļu Laivinieku un R. Paula dziesmu melodijas, mūsdienu komponistu – R. Rēriha un J. Kulakova – skaņdarbi. Koncerta sākumā un noslēgumā piedalīsies apvienotais orķestris, kurā vienlaicīgi muzicēs ap 1500 dalībnieku.
21.04.2017.