Piektdien, 11. oktobrī, pulksten 19 esam aicināti uz Madonas pilsētas kultūras namu, kur izskanēs Žana Marka Folca un Stefana Olivas (Francija) koncertprogramma „GERSHWIN".
Koncertu piedāvā Madonas novada pašvaldība sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā.
Šī nav pirmā izpildītājmākslinieku Žana Marka Folca un Stefana Olivas tikšanās mūzikā. Francijas mūziķu duets kopā muzicē jau vairāk nekā desmit gadu, un Geršvina mūzikai veltītais albums ir jau ceturtais mūziķu kopīgais ieraksts. Vērts ieklausīties un būt klāt dialogā starp klasiskās un laikmetīgās mūzikas klarnetistu un franču džeza pianistu.
Džordžam Geršvinam veltītais ieraksts, ko radījuši klarnetists Žans Marks Folcs un pianists Stefans Oliva, nav tikai slavenu standartu izlase. Tā ir dziļa izpratne par komponista bagātīgajām harmonijām, patiesa aizrautība ar viņa dzīvesstāstu un partitūrām.
Franču mūziķi līdzīgi kā Džordžs Geršvins apvieno džezu un klasisko mūziku. Ar kamermūzikai raksturīgo smalkumu gan uz skatuves, gan ierakstā varēsim būt liecinieki slavenā amerikāņu komponista skaņu paletei.
Koncertprogrammā skanēs Geršvina klasiskā mūzika un visā pasaulē populārie komponista Brodvejas mūziklu skaņdarbi.
Ieeja pasākumā ir bez maksas. Ieejas kartes var izņemt Madonas pilsētas kultūras nama un visās „Biļešu paradīzes" kasēs.
09.10.2019.