20. oktobrī pulksten 13 Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs, klātesot autoram, esam aicināti uz fotogrāfa Andreja Granta personālizstādes „Fotogrāfijas 1980-2011" atklāšanu.
Par Andreja Granta statusu Latvijas fotomākslā objektīvi stāsta viņa oficiālā biogrāfija – Andrejs Grants ir viens no ievērojamākajiem vidējās paaudzes fotogrāfiem. Dzimis 1955. gada 7. martā Rīgā. Ieguvis jurista diplomu Latvijas Universitātē, tomēr par dzīves aicinājumu kļuvusi fotogrāfija, kam viņš pievērsies 1978. gadā. Bijis Ogres fotostudijas biedrs (1978-1988). Viens no neformālās fotogrupas „A" dibinātājiem un biedriem (1984-1992). Kopš 1981. gada sarīkojis vairāk nekā 30 personālizstādes Rīgā, Koknesē, Ogrē, Viļņā, Tallinā, Dublinā, Strasbūrā, Berlīnē, Stambulā, Minskā, Stokholmā un citur, kā arī piedalījies vairāk nekā 40 grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Saņēmis Latvijas fotogrāfijas „Latio" Gada balvu (2007), Latvijas Mākslinieku savienības balvu par izcilāko sniegumu fotomākslā (2001), Higašikavas (Japāna) 17. foto festivāla balvu „Labākais ārzemju fotogrāfs" (2001), kā arī „Hasselblad Foundation" stipendiju (1998, kopā ar Intu Ruku). Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Fotogrāfijas muzeja, Odensas Fotogrāfijas muzeja, Musee de l'Elysee (Lozanna, Šveice) krājumos, kā arī privātās kolekcijās Latvijā, Šveicē, Polijā, ASV, Kanādā, Beļģijā, Vācijā. Mākslinieks vairākkārt bijis uzaicināts par filmu fotogrāfu, sadarbojies ar V. Kairišu filmā „Pa ceļam aizejot" (2001) un „Tumšie brieži" (2005), ar L. Pakalniņu filmās „Kurpe" (1998) un „Pitons" (2003), kā arī ar Lielbritānijas filmu kompānijas „BBC" režisoru Dž. Džonsu filmā „Archangel" (2004) un citiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.10.2012.
Autore: INESE ELSIŅA