25. novembrī Cesvainē notika fotoalbuma „Vidzemē man būt!" atklāšanas pasākums.
Fotoalbums ir stāsts par Vidzemi un vidzemniekiem, kura tapšanā piedalījušies 100 fotogrāfi, tostarp arī reģionālā laikraksta „Stars" fotogrāfs Agris Veckalniņš. Albums tapis, pateicoties sadarbībai ar Aizkraukles, Burtnieku, Cesvaines, Krimuldas, Lielvārdes, Mālpils, Naukšēnu, Ogres, Salacgrīvas, Smiltenes un Varakļānu novada pašvaldībām.
Albuma atbalstītāju lokā ir „Enter gauja", maiznīca „Liepkalni", Ungurmuiža, „Ievas siers" un SIA „Valmiermuižas alus". Pateicoties dāsnajam „Valmiermuižas alus" atbalstam, atklāšanas pasākuma galdu rotāja gardie un daudzveidīgie alus darītavas dzērieni.
Sadarbībā ar portālu draugiem.lv notika balsošana par skatītāju simpātijas TOP 3 noteikšanu. Pirmās vietas skatītāju simpātijas balvas ieguvēja bija Inese Lukjanoviča, fotogrāfijas „Gauja" autore (ar 300 balsīm), otrās vietas ieguvējs – Edmunds Mitenieks, fotogrāfijas „Cesvaines pils" autors (ar 233 balsīm). Savukārt trešās vietas ieguvēja bija Ginta Ažuka, fotogrāfijas „Ainažu mols" autore (ar 206 balsīm). Šie trīs autori saņēma pārsteiguma balvas no Ungurmuižas, maiznīcas „Liepkalni", „Ievas siera" un „Valmiermuižas alus".
Albumu atzinīgi novērtēja Cesvaines novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vilnis Špats, kas norādīja, ka albuma tapšanas laikā bijis ne mazums šķēršļu, kurus veiksmīgi pārvarēja idejas autori Zanda un Uldis Arnicāni no biedrības „Balvu olūts".
Savukārt Vidzemes Augstskolas rektors Dr. hist. Gatis Krūmiņš, albuma priekšvārda autors, atzinīgi novērtēja augsto kvalitāti un bagātīgo saturu, kas raksturo krāšņo un dažādo Vidzemi un vidzemniekus. Atzīstot to, ka Vidzemei nav viena kopīga simbola, Gatis Krūmiņš uzsvēra tās vēsturisko dažādību un kultūras bagātības.
02.12.2016.