Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Lāpu gājiens notika arī Vecpiebalgā.
Gājienu vietējās pašvaldības pārstāvji svinīgi atklāja vidusskolas pagalmā pie Gaismas sienas. Turpinājumā, skanot patriotiskām dziesmām, ko atskaņoja Madonas kultūras nama folkloras kopa "Vērtumnieki", pa Ziemeļu un Alauksta ielu gājiena dalībnieki devās uz kultūras namu, kur notika sadziedāšanās ar mūsu amatierkolektīvu – "Vērtumniekiem". Garmošku spēlēja Tālis Karlsons, kokli – Aivars Zariņš, bungas piesita kolektīva vadītāja Ingrīda Grudule. Pēc patriotiskā repertuāra, tai skaitā karavīru dziesmām, sekoja auzu putras baudīšana un noslēgumā klātesošie sastājās aplī, lai kopā ar folkloras kopu "Vērtumnieki" nodziedātu "Rīgā iešu es, māmiņa" un vēl pāris latviešu tautas dziesmas.
Savukārt Vecpiebalgas apvienības pārvaldes zālē šai dienā tika atklāta ukraiņu mākslinieka Oleksija Ļeonova izstāde "Gara ceļiem".
14.11.2023.