Sestdien, 26. maijā, pulksten 18 Cesvaines evaņģēliski luteriskajā baznīcā ritēs Ligitas Sneibes ērģeļmūzikas koncerts.
Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, tajā skanēs Johana Sebastiana Baha, Dītriha Bukstehudes, Pētera Vaska, Imanta Zemzara, Indras Rišes, Dzintras Kurmes-Gedroicas kompozīcijas.
Ligita Sneibe ieguvusi diplomu Latvijas Mūzikas akadēmijā kompozīcijā (Valentīns Utkins, Ģederts Ramans) un ērģeļspēlē (Pēteris Sīpolnieks, Vija Vismane, Tālivaldis Deksnis). Kā ērģelniece papildinājusi zināšanas Zviedrijā, Piteo Mūzikas augstskolā pie profesora Hansa Olas Eriksona (maģistra studijas). Nemitīgi bagātinājusi izglītību dažādu ērģeļmūzikas laikmetu un nacionālo skolu iepazīšanā un interpretācijā pie Eiropas ērģelniekiem. Ligita Sneibe pati pasniegusi ērģeļspēli Latvijas ev. lut. baznīcas Teoloģijas seminārā (1987-1991) un bijusi LMA ērģeļu klases mācībspēks (1993-2005). Komponista Jāņa Ivanova prēmijas laureāte.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.05.2012.
Autore: INESE ELSIŅA