Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Emocijām piepildīta Jāņu ielīgošana

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 21.06.2022.

Emocijām piepildīta Jāņu ielīgošana
Burtu lielums

Jāņu gaidīšanas laiks ir maģisks, apvīts ar skaistām ielīgošanas tradīcijām. Uguns rituāli, vainagu pīšana, siera siešana – tā ir tikai neliela daļa no Jāņu ielīgošanas pasākuma, kurā piedalījās folkloras kopa „Vesetnieki", sieviešu vokālais ansamblis „Vīzija" un Aijas Kreiles vadītais senioru deju kolektīvs „Jāņukalns".
18. jūnijā Kalsnavas pagasta pašdarbnieku kolektīvi devās uz Kalteni.

– Doties ielīgot Jāņus Kaltenē mani uzaicināja jaunības dienu draudzene, kura tur dzīvo. Izrādās, ka Kaltenē nekad iepriekš nav svinēti Jāņi, jo visi tajā laikā dodas uz Roju. Uzaicinājumam piekritu un līdzi paņēmu arī citus mūsu pagasta pašdarbības kolektīvus, lai pēc iespējas vairāk cilvēku gūtu jaukas emocijas, – pastāsta folkloras kopas un sieviešu vokālā ansambļa vadītāja Iveta Upeniece. – Vakars bija mierīgs un silts, jūrā peldēja gulbji, un tas bija tik jauki. Tas bija brīnums. Kopābūšana, ielīgošana izdevās. Šobrīd manī ir izjūtas, ka Jāņi jau ir pagājuši, tik emocionāli piepildīts bija vakars Kaltenē.
Iveta Jāņus pirmo reizi ielīgoja pie jūras. Tas raisīja citādas, maģiskas emocijas, deva spēku.
– Sākām ar vainagu vīšanu. Pēc tam sējām sieru, dekorējām ugunskuru. Bija arī kolektīvu koncerts, rotaļas un danči. Neiztikām arī bez aplīgošanas. Ļoti vēlējāmies parādīt mūsu, vidzemnieku, tradīcijas. Savukārt uguns rits īpašs ar to, ka savienojās trīs stihijas – uguns, ūdens un gaiss – tas bija tik ļoti maģiski, emocijām piepildīts mirklis. Pozitīvi uzlādējāmies, – emocijas pauž Iveta.
Vēl pirms Jāņu ielīgošanas pašdarbnieku kolektīvi iepazina arī citas vietas pa ceļam uz Kalteni.
Turpina Iveta Upeniece: – Lai diena būtu piepildīta un pozitīviem iespaidiem bagāta, pa ceļam paviesojāmies arī citur. Apmeklējām Ķemeru nacionālo parku, uzkāpām Mērsraga bākā. Pabijām arī unikālā vietā – Ģipkas baznīcā, kur apmeklējām Dž. Pučīni operas koncertuzvedumu „Māsa Andželika". Tas bija tik neaprakstāmi, emocijas grūti izteikt. Mūs sagaidīja ar laša zupu, nakšņojām Kaltenē. Šis brauciens atmiņā saglabāsies ilgi. Pats svarīgākais noteikti bija kopābūšana, vienreizējās izjūtas. Skaists notikums!


22.06.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px