Rīgā, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, no 6. decembra līdz 1. februārim apskatāma Madonas mākslas skolas pasniedzējas Dzintras Livmanes gleznu izstāde „Rokoko un citas rozes".
Katram māksliniekam izstādes atklāšana ir atbildīgs un priecīgs notikums. Viņa jūtas, domas, pārdzīvojumi, kas ietverti gleznās, nu pilnskatā parādās skatītājiem.
Kāpēc Rīgas muzejā?
– Šodien Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā šalko upe, krīt rudens āboli, zied krāšņas lupīnas un vecmeistara Rūdolfa Blaumaņa ļoti apdzejotās rozes. Tā ir laba sakritība, ka Dzintra Livmane, kas dzīvo ne tik tālu no Brakiem, mums atvedusi savu krāsu prieku un Blaumaņa 150. jubilejas gadu varam noslēgt tik skaisti, – atklājot izstādi, uzsvēra muzeja vadītāja Dace Vosa.
Tā kā Dzintras Livmanes kursabiedre Agnese no Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas laikiem strādā šai muzejā, Dzintra tika uzaicināta sarīkot personālizstādi tieši šeit. Iemesla parādīties plašākai publikai māksliniecei netrūkst – šogad apritējusi skaista dzīves jubileja un 35 gadi kopš skolotājas darba gaitām Madonas mākslas skolā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.12.2013.
Autore: INESE ELSIŅA