Rīgā, Dabas muzejā, atklāta jauna ekspozīcija, kurā krāšņi uzmirdz Latvijas unikālākais minerāls – dzintars. Ekspozīcija tapusi nodibinājuma „Rīga 2014" izstāžu cikla „Dzintara ceļš Rīgā" ietvaros un būs skatāma visa Eiropas kultūras galvaspilsētas gada garumā.
Pēc tam minētā izstāde Dabas muzejā tiks saglabāta kā pastāvīgā ekspozīcija.
Dzintara stāsts
Personīgi man attieksme pret dzintaru mainījās brīdī, kad saņēmu tuva cilvēka dāvinājumu – dzintara saktu. Dāvanai klāt bija pievienota vēstule, kuras nelielu daļu citēšu: „Krustmeitiņ! Tā kā mana dzīve iet uz rietu, gribu Tev atstāt kādu lietiņu piemiņai. Zeltā un sudrabā iedzīvojusies neesmu, tāpēc piemiņai atstāšu dzintara saktiņu. To izgatavoja mana māsīca, kas dzīvoja Palangā un strādāja ar dzintaru. Esi laimīga un, kādreiz paskatoties, atceries mani un krusttēvu! Es jau nebiju tev sevišķi laba krustmāte, bet, tā kā nebiju augusi ģimenē, nemācēju mīlēt…"
Dāvātā dzintara piespraude man kļuvusi augstvērtības etalons. Esmu atklājusi ne tikai tās sevišķumu caur atmiņām par sev mīļu cilvēku, bet arī ieraudzījusi dzintara vienreizējo skaistumu un estētiku. Kičīgas bižutērijas laikmetā šī rota ir nenovērtējams dārgakmens – dzīva un ar skanīgu dvēseli.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.01.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto