XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku pasākumus nedēļas laikā apmeklēja apmēram pusmiljons interesentu. To vidū, lai satiktu Madonas reģiona cilvēkus, bijām arī mēs no laikraksta „Stars".
Dziesmu un Deju svētkos piedalījās 40 600 dalībnieki no dažādām pasaules vietām. Absolūts dalībnieku līderis bija dejotāji, jo svētkos piedalījās 603 deju kolektīvi. Korus pārstāvēja 388 kolektīvi, bet trešajā vietā skaita ziņā bija vokālie ansambļi – 224 kolektīvi.
Noslēguma koncertā piedalījās apmēram 1200 pūtēju orķestru mūziķu. Ar Madonas pūtēju orķestra pārstāvjiem tikāmies klātienē.
Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos vairākas reizes ir piedalījusies madoniete Sandra Jāņekalne. – Esmu vienreiz dejojusi, trīsreiz dziedājusi un trīsreiz spēlējusi orķestra sastāvā, -laikrakstam rezumēja Sandra Jāņekalne. – Madonas pūtēju orķestrī spēlēju septīto gadu, šajos svētkos piedalījos kopā ar orķestri un dziedāju Rīgas Ekonomikas augstskolas jauktajā korī.
Viens no īpašajiem Dziesmu svētku mirkļiem bija dienu pirms orķestru finālskates, kad mēģinājumā kolektīvam „Madona" bija gods muzicēt obligātā skaņdarba autoram Alvilam Altmanim. Šie svētki kopumā pagāja vienā elpas vilcienā, fantastiski, ka pūtēju orķestri beidzot spēlēja Noslēguma koncertā Mežaparka lielajā estrādē. Tā ir orķestru īstā vieta, kaut labi jutāmies arī pūtēju orķestru koncertā Doma laukumā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.07.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto