12. aprīlī Madonas novada kultūras centrā pulcējās Vidzemes reģiona jauniešu simfoniskie orķestri, tai skaitā Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas jaunie orķestranti un diriģents Mārtiņš Bergs.
Notika kārtējais dziesmusvētku orķestra kopmēģinājums, kas šoreiz noslēdzās ar svētku modelēšanas koncertu. Pirmo reizi tika pilnībā atskaņota dziesmusvētku simfoniskā koncerta programma "Daudzskanīgais debesjums", kur kopspēlē vienojās seši Vidzemes orķestri. Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros 8. jūlijā arēnā "Rīga" šo programmu atskaņos vairāk nekā 30 orķestri – apmēram 1000 jauno mūziķu no visas Latvijas. Speciāli šim koncertam radīti jaundarbi, kā arī skaņdarbu aranžējumi nestandarta simfoniskā orķestra sastāvam. Koncerta vizuāli tematisko vienotību plānots papildināt ar videoprojekciju un gaismu partitūru.
Madonā savu meistarību mēģinājumā un koncertā demonstrēja jauniešu orķestri no Krimuldas, Limbažiem, Cēsīm, Ogres, Valmieras, Sējas, Daugavpils, Jēkabpils, Baldones un Madonas – kopumā 250 jaunie mūziķi un to diriģenti, svētku virsdiriģenti, tai skaitā Madonas mūzikas skolas kamerorķestra diriģents Mārtiņš Bergs. Pārbaudes skate žūrijas priekšā simfoniskās mūzikas orķestriem pirms XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem nav paredzēta.
Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas orķestrim nākamais lielais uzdevums un skatuves priekšnesums būs 30. aprīlī, kad pulksten 18 Madonas novada kultūras centrā un 17. maijā pulksten 18 Cesvaines pilī notiks mūzikas skolas solistu saspēle ar orķestri. Jau vairākus gadus Madonas mūzikas skolā reizi gadā notiek konkurss, kura mērķis ir dot iespēju ikvienam audzēknim uzstāties kā solistam ar skolas kamerorķestri un noskaidrot skolēnus, kam tas tiks uzticēts. Šogad šī lieliskā un atbildīgā uzstāšanās būs Artūram Trofimovam (klarnete), Sandijai Līvai Liepiņai (flauta), Amandai Elizabetei Krupko (balss), Rūdolfam Kalvim Kupcim (eifonijs), Rasai Irbei (čells), Kristīnei Pelsei (vijole), Jēkabam Šķēlam (saksofons), Esterei Labucei (vijole) un Jēkabam Kumsāram (klavieres).
Priekšnesumam audzēkņus gatavo skolas pedagogi: Andrejs Cepītis, Artūrs Grandāns, Sintija Paegle, Arturs Kloppe, Iveta Graubiņa-Zviedre, Velga Sokirka, Jānis Rijnieks, Inese Freija un Līga Cepīte.
Abos koncertos – gan Madonā, gan Cesvainē – piedalīsies arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas 3.-8. klašu koris, ko diriģē Dace Kalniņa, strādā arī skolotāja Inga Avišāne.
Vērts atrast laiku un atbalstīt šos koncertus ar savu klātbūtni! Tas vienmēr ir radošs un prieka pilns notikums.
22.04.2025.