Līdz 29. jūnijam Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas Zvaigžņu zālē no pulksten 10 līdz 17, izņemot svētdienas, skatāma izstāde „Gaisma līgo Latvijā".
Izstāde iekārtota ēkas 1. stāvā, un ieeja tajā ir bez maksas.
Ekspozīcija „Gaisma līgo Latvijā" ir kultūras darbinieka, koru vēstures pētnieka Jāņa Bērziņa, datorspeciālistes Ainas Pidikas un Madonas muzeja literatūras sektora vadītājas Daces Zvirgzdiņas kopdarbs, kas veltīts Pirmo vispārējo Dziesmu svētku 140 gadu atcerei. Ekspozīcijas tapšanā izmantoti muzeja krājuma un personisko kolekciju materiāli, līdzekļus noformēšanai atvēlējusi Madonas novada dome. Uz molbertiem novietotie kartoni ar uzlīmētajām datorizdrukām ir ērti transportējami, tāpēc izstādi pēc tās apskates Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā var ieplānot un izvietot arī citās izglītības un kultūras iestādēs. Protams, tad vērts pieaicināt izstādes autoru Jāni Bērziņu, jo viņa dzīvais vārds dedzīgi paustā izklāstā aizskar un uzrunā it visu paaudžu klausītājus, pagātnes notikumiem notraušot putekļus un aktualizējot šodienas laikam būtisko.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.06.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto