28. februārī Gulbenes sporta centrā notika Vidzemes un Latgales pūtēju orķestru kopmēģinājums.
Orķestri gatavojas XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks šovasar Rīgā.
Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas pūtēju orķestra diriģents kopš tā atjaunošanas bija skolotājs Arturs Kloppe. 2015. gadā Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos orķestru fināla skatē C grupā Madonas pūtēju orķestris ieguva 1. vietu un diplomu ar izcilību.
Šobrīd mūzikas skolas orķestri "Vivo" vada diriģents Juris Vītiņš. Pūtēju orķestri ir iedalīti grupās pēc izpildāmo skaņdarbu grūtības pakāpes. C un D grupu kolektīvu konkurss – skate pirms Dziesmu un deju svētkiem notiks 30. jūnijā Rīgas 6. vidusskolā. Pūtēju orķestru konkursā kolektīvi žūrijai atskaņos trīs skaņdarbus. Obligātais skaņdarbs C grupai ir latviešu tautasdziesma "Aiz upītes es uzaugu", ko aranžējis Aivars Krūmiņš. Orķestriem būs jāspēlē arī izlozes skaņdarbs no Svētku koncerta "Tā radās skaņa" repertuāra. Izloze notiks nedēļu pirms orķestru konkursa, un tā notiks telefoniski. Skatē kā trešo orķestri spēlēs izvēles skaņdarbu, kura hronometrāža C grupai nepārsniedz 5 minūtes.
XIII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos pūtēju orķestru koncerts "Tā radās skaņa" un mēģinājumi plānoti 9.-10. jūlijā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.
07.03.2025.