Rudens atkal izgreznojis Latviju. Klāt novembris — laiks, kad dziesmu “Spiets” nu jau daudzus gadus atskatās uz savu pienesumu sabiedrībai. Un tas šogad bijis bagātīgs. Kā jau Dziesmu un deju svētku gadā.
Mums tik labi pazīstamie mūziķi, dziedātāji, dejotāji no "Spieta" ģimenēm skaisti iekļāvās folkloras kopās, ansambļos, koros un deju kolektīvos. Vērojot svētku gājienu Rīgas ielās, neviļus sirdi pārņēma prieks un lepnums, cik daudz dziedošo un muzicējošo ģimeņu pārstāvju soļoja dalībnieku rindās. Un tad vēl – tik daudz profesionālu mākslinieku, kas jau pazīstami ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām, bijuši kādreiz dziedošo un muzicējošo ģimeņu "Spietos". To vidū Kristīne un Roberts Balanas, Beitiku, Reiniku, Vītolu ģimeņu jaunā paaudze, Rasa Kumsāre-Pole, Valdis un Inga Tomsoni, Tihovsku ģimene. Un tā varētu vēl ilgi turpināt šo sarakstu. Bet pats svarīgākais – ģimene kā vērtība, no kuras nākusi vēlēšanās kopīgi dziedāt, muzicēt, tā sniedzot prieku citiem un gūstot gandarījumu sev. To apliecinājusi arī mūsu novadniece Olga Dreģe. Aktrise Madonā viesojās 2017. gadā "Spieta" pasākumā kopā ar kinorežisoru Jāni Streiču, sagaidot Latvijas simtgadi un izcilās mākslinieces 80. dzimšanas dienu. Savu dzimto pusi viņa šogad apciemoja savā 85. dzimšanas dienas koncertuzvedumā Madonas kultūras namā 29. oktobrī.
Lai gūtu spēku jauniem izaicinājumiem, jaunām radošām iecerēm, palaikam vērts atskatīties uz noieto "Spieta" ceļu.
Ievadot Latvijas dzimšanas dienas mēnesi, 5. novembrī Madonas kinoteātrī "Vidzeme" būs iespēja noskatīties dokumentālo videostāstu "Dziesmu "Spiets" Latvijā un Madonā" vairāk nekā 32 gadu garumā – Kārļa Kumsāra montāža, Anitas Kļaviņas režija.
Stāsts būs saistošs visām paaudzēm. Pateicoties atbalstītājiem – Madonas novada pašvaldībai, kinoteātrim "Vidzeme", Madonas kultūras namam, tipogrāfijai "Erante", laikrakstam "Stars" – to varēs apmeklēt pulksten 16 bez maksas.
31.10.2023.