Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola ik gadu rīko Latvijas mūzikas un mākslas skolu audzēkņiem konkursu „Vidzemes cīrulīši" solo dziedāšanā. Šogad konkurss notika 3. februārī.
Uz konkursu Cēsīs ceļu mēroja ne tikai vidzemnieki, bet arī kurzemnieki no Ventspils un viens Latgales zēns no Līvāniem. Pavisam konkursā piedalījās 80 jaunie vokālisti no 19 mūzikas skolām. Audzēkņi muzicēja četrās vecuma grupās. No Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas konkursā piedalījās četri solisti, visi 4. kora klases audzēkņi, pēc vecuma iedalīti II grupā, kura skaitliskā ziņā bija viskuplāk pārstāvēta (26 dalībnieki).
II grupā iegūta viena 1. vieta – Kristiānam Jasinskim no Jēkaba Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas skolas. Viņš ar savu priekšnesumu sajūsmināja visus klātesošos, pat liekot sarosīties kompetentajai žūrijai. Šis zēns nākotnē noteikti liks par sevi runāt. Kristiāns saņēma konkursa visaugstāko novērtējumu. 2. vietas ieguvēja – Līva Spriņģe no Siguldas mūzikas skolas „Baltais flīģelis" – skaistas, samtainas un diapazona ziņā plašas balss īpašniece. 3. vieta – mūsu mūzikas skolas audzēknim Ralfam Puzānam no Kalsnavas, par kura atraktīvo priekšnesumu bija parūpējusies kora klases skolotāja Dace Kalniņa. Priekšnesumu papildināja skolotājas gaumīgais un izjustais klavierpavadījums. Starp citu, Ralfs bija viens no 12 jaunajiem vokālistiem, kuri nopelnīja uzstāšanos tās pašas konkursa dienas vakara koncertā jaunajā Cēsu koncertzālē. II grupā tika piešķirti trīs atzinības raksti, viens no tiem – mūsu skolas skolotājas Ingas Avišānes audzēknei Alisei Vējiņai. Nepamanīts nepalika arī koncertmeistares Jolantas Grases profesionāli nostrādātais pavadījums. Citu skolu skolotāji veltīja viņai atzinības pilnus vārdus. Alisi bija ievērojusi arī Sonora Vaice, viena no žūrijas loceklēm, prognozējot viņai turpmākas veiksmes. Šajā grupā uzstājās vēl divas mūsējās audzēknes: Renāte Babule (skolotāja Dace Kalniņa) un Vika Vogina (skolotāja Lolita Krūmiņa). Gan jau šīm audzēknēm veiksme uzsmaidīs kādā no citiem konkursiem, jo, kā izteicās pieredzes bagātā Sonora Vaice, bērna ķermenis ir augošs, un viss mainās.
Konkursa noslēgumā vārds tika dots žūrijas komisijas locekļiem. Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Andžella Goba secināja, ka jauno izpildītāju līmenis ir krietni audzis, un izteica nožēlu, ka vietas ir tikai trīs. Vēl viņa atgādināja, ka, lai pietuvotos veiksmei, ir jāatceras – tāpat kā mājai, lai tā noturētos, nepieciešams labs pamats, dziedātāja balsij šāds pamats ir tehniskā varēšana.
Sonora Vaice centās kliedēt viena otra skolotāja neizpratni par vērtējumu. Šoreiz priekšnesumā ne tik daudz tika vērtēts šova elements, bet tieši tehniskais pamats, tehniskā varēšana. Viņa izteica pateicību tiem skolotājiem, kuri pratuši bērnus uzvest uz tehniskā ceļa, palīdzot viņiem uzplaukt.
Konkursa organizatore, A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas vokālās nodaļas vadītāja Dace Balode pauda gandarījumu par dalībnieku daudzveidīgo repertuāru un labo sagatavotības līmeni. Viņa aicināja skolotājus uz atkalredzēšanos Cēsīs 19. februārī Andžellas Gobas vokālajās meistarklasēs, bet „cīrulīšus" pēc gada salidojam Cēsīs.