„Stars" jau informēja, ka Latviešu mūzikas svētku ietvaros esam aicināti uz mūzikas vakariem Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā.
Atklāšanas koncerts notiks svētdien, 30. jūlijā, pulksten 19.
Koncertā uzstāsies trio – Marta Spārniņa (vijole), Ēriks Kiršfelds (čells), Rūdolfs Vanks (klavieres), atskaņojot Pētera Vaska klavieru trio „Episodi e canto perpetuo".
Pēc izcilo mūziķu snieguma baudīsim vēl kādu saspēli – Gunta Kuzmas (klarnete) un Agneses Egliņas (klavieres) duetu. Lieliskie profesionāļi atskaņos komponista Alvila Altmaņa Sonāti klarnetei un klavierēm, Kristapa Pētersona skaņdarbu „Nakts" (klavierēm solo), Rolanda Kronlaka skaņdarbu „Ledus laikmets" (klarnetei solo) un Pētera Vaska trīs skaņdarbus klarnetei un klavierēm.
Pirmdien, 31. jūlijā, pulksten 19 ikviens aicināts uz mūzikas skolas Laimas zāli, kur skanēs divi dueti. Miniatūras vijolei un klavierēm – Jāzepa Vītola „Melodiju", Jāņa Ivanova „Mazurku", Imanta Zemzara „Lībiešu dziesmas", Pētera Vaska fragmentu no skaņdarba „Vox amoris", Pētera Plakida „Mālers apmeklē Kabarē" (jaundarbs) – atskaņos Sandis Šteinbergs (vijole) un Jānis Maļeckis (klavieres).
Miniatūras soprānam un klavierēm – Jāzepa Vītola „Mirdzas dziesmu", Emīla Dārziņa „Aizver actiņas un smaidi", Jāņa Mediņa „Birztaliņa", „Aizsmaržoja baltās ievas", „Tā ietu" – izpildīs Latvijas Nacionālās operas soliste Inga Šļubovska-Kancēviča (soprāns) un Jānis Maļeckis (klavieres).
Otrdien, 1. augustā, pulksten 19 skanēs mākslinieces Ilonas Meijas (flauta) un Dzintras Erlihas (klavieres) koncerts „Citādas krāsas latviešu kamermūzikā". Koncertā dzirdēsim skaņdarbus: Jānis Mediņš „Rapsodija flautai un klavierēm", Lūcija Garūta „Nāru dziesma" flautai un klavierēm, „Teika" (klavierēm solo), „Prelīde Re bemol" (klavierēm solo), Ādolfs Skulte „Novele" flautai un klavierēm, Artūrs Grīnups „Noktirne" flautai un klavierēm, Maija Einfelde „Sērdieņu dziesma" flautai un klavierēm, Pēteris Plakidis „Pastorāle" flautai un klavierēm, Pēteris Plakidis „Andantino" flautai un klavierēm, Pēteris Plakidis „Ēnu dejas" flautai un klavierēm, Imants Zemzaris „Variācijas par Fransisa Lē tēmu" flautai un klavierēm, Dace Aperāne „Daina" flautai un klavierēm" (veltījums Ilonai Meijai un Dzintrai Erlihai).
Trešdien, 2. augustā, pulksten 19 mūzikas skolā viesosies ansamblis „Quadra". J. Ķepīša, V. Līces, R. Macata un A. Rancānes mūziku atskaņos Arvīds Zvagulis (vijole), Pēteris Trasuns (alts), Kārlis Klotiņš (čells), Rihards Plešanovs (klavieres). Tāpat šai vakarā saknēs otrs klavieru kvartets – Alīna Vižine (vijole), Dāvis Sliecāns (alts), Beatrise Silvija Blauberga (čells), atskaņojot Agra Engelmaņa trio vijolei, altam un čellam. Dzirdēsim arī A. Maskata skaņdarbu „Stanze di Venetia".
28.07.2017.