Madonas evaņģēliski luteriskās draudzes Lazdonas baznīcā atklāta jūrmalnieces Ineses Jākobsones darbu izstāde.
Tā kā baznīca vasarā ir atvērta ik dienu, apmeklētāji aicināti to apskatīt sev tīkamā laikā.
Inese Jākobsone kopš dzimšanas ir 1. grupas invalīde. Slimība viņai ir saistījusi rokas un kājas tā, ka ik dienu nepieciešama citu cilvēku palīdzība.
2000. gadā, kad Jūrmalā atvēra Dienas centru cilvēkiem ar dažāda rakstura veselības problēmām, Inese Jākobsone sāka to apmeklēt. Kādu dienu aprūpētāja nolika viņai priekšā papīru, otu, akvareļkrāsas un rosināja kaut ko uzzīmēt. Pirmie zīmējumi ieinteresēja zīmēšanas skolotāju, tapa pirmie darbi akvareļu tehnikā. Nopietnāk viss turpinājās, kad par zīmēšanas skolotāju uz Dienas centru atnāca strādāt gleznotāja Inese Ščucka.
Ar laiku, redzot, ka gleznošana padodas, skolotāja Ineses Jākobsones gleznas sāka izstādīt citu apskatei. Darbi bija skatāmi Dienas centrā, kur tos aplūkoja viesi no Jūrmalas un citām Latvijas pilsētām, arī ārzemnieki no Grieķijas, Vācijas, Spānijas, Itālijas. 2009. gadā bija pirmā gleznu izstāde Dubultu luterāņu baznīcas draudzes nama izstāžu zālē.
– Galvenā tēma manos darbos ir daba, tās neatkārtojamā ainavu daudzveidība un skaistums, – par savām gleznām saka Inese Jākobsone. – Tā kā vienai iziet dabā un priecāties par to ir reta iespēja, cenšos atainot dabu ar otas un krāsu palīdzību. Esmu pateicīga Dievam, ka Viņš man ir devis iespēju gleznot, jo kuram gan citam lai pateicos. Ārsti manu slimību izārstēt nespēj, vismaz ne šeit, Latvijā. Pateicos arī skolotājai Inesei Ščuckai par viņas mīlestību, ar kādu māksliniece man mācīja glezniecības mākslu. Es pati rokās nespēju noturēt pat ūdens glāzi, tomēr man ir dota iespēja gleznot. Kā nu tas sanāk, vērtējiet jūs, mīļie skatītāji! Priecāšos, ja jums manas gleznas patiks.
Autore: INESE ELSIŅA