Mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi – dziedātāji, dejotāji, pūtēju orķestri – šogad atbildīgi gatavojas vasaras notikumam, lai būtu klāt Latvijas valsts simtgades zīmē plānotajos XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos.
Svētki norisināsies Rīgā no 30. jūnija līdz 8. jūlijam, līdz tiem būs jāiziet skates un jāiegūst žūrijas pozitīvs atzinums jeb zaļā gaisma sava kolektīva dalībai zīmīgajā notikumā. XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzveduma „Māras zeme" un koncerta „Vēl simts gadi dejai" repertuāra pārbaudes un svētku dalībnieku atlases skate Madonas, Lubānas, Varakļānu, Ērgļu, Cesvaines novada deju kolektīviem Madonas kultūras namā plānota 8. aprīlī.
Pa ceļam uz svētku priekšpavasari Madonas kultūras nama kolektīvs TDA „Vidzeme" 20. janvārī pilsētas kultūras namā aicināja uz koncertu „Deju putenī". Kolektīvu šobrīd vada deju skolotāja Rudīte Jurciņa, pirms tam no 1990. līdz 2016. gadam „Vidzemes" mākslinieciskais vadītājs bija horeogrāfs un deju pedagogs Andris Ezeriņš. „Vidzemei" vienmēr bijis spēcīgs latviskās dejas izpildījums – skaistas meitas, stalti, stipri puiši, augsta skatuves kultūra. Visos savas pastāvēšanas gados TDA „Vidzeme" skatēs ieguva godalgotas vietas.
Kopā ar mājiniekiem koncertā „Deju putenis" uzstājās kolektīva deju draugi no visas Latvijas: TDA „Rūta" (Ādaži), VPDK „Daiļrade" (Rīga), VPDK „Dziga" (Rēzekne), JDK „Jumpraviņa" (Jumprava), VPDK „Jumis" (Priekuļi), TDA „Lubāna" (Lubāna), VPDK „Straupe" (Straupe). Uz kultūras nama lielās skatuves tika izdejots gan XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku repertuārs no koncerta „Māras zeme", gan arī katra kolektīva deju odziņas. Kopumā deju maratonā tika izpildītas 35 dejas, tās ievadīja TDA „Vidzeme" mākslinieciskās vadītājas Rudītes Jurciņas uzruna un īss komentārs.
30.01.2018.