Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Deju kolektīvu skate aizvadīta

Redakcija

Autors • 20.03.2013.

Deju kolektīvu skate aizvadīta
Burtu lielums

17. martā Madonas kultūras namā notika Madonas deju apriņķa deju kolektīvu skate, ko vērtēja žūrija – Latvijā atzīti horeogrāfi, svētku virsvadītāji un svētku goda virsvadītāji. Skatē piedalījās 30 Madonas deju apriņķa kolektīvi no Lubānas, Madonas, Varakļānu, Ērgļu, Cesvaines novada.

Klātienē skati nelielu brīdi vēroja Latvijas kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, kas Madonā ieradās neoficiālā vizītē un uzsvēra, ka Dziesmu svētki ir mūsu identitātes pamats. „Katrs latvietis ir ievibrēts dziesmā un dejā. Ja runājam par tautu konkurētspēju, vienīgā latviešu reālā atšķirība uz globālās skatuves ir mūsu kultūra un identitāte. Jo vairāk uzpildām savas saknes un kodolu, jo vairāk iesakņojamies un spējam būt atšķirīgi un interesanti citiem."

Kultūras ministres vēsts
– Šobrīd gatavojam oficiālu vizīti, un uz Madonu plānoju braukt aprīļa beigās, – laikrakstam pastāstīja Žaneta Jaunzeme Grende.
– Apmeklēšu bibliotēkas, mūzikas un mākslas skolas, kultūras namus, ieklausīšos kultūras darbinieku problēmās, un domāsim, kā tās risināt.
Saistībā ar Dziesmu un deju svētkiem ministre atgādināja, ka šobrīd uzsākts galvenais svētku izziņošanas process. Svētkos ir daudz jaunumu, viens no tiem – Dziesmu svētku zīme interaktīvā veidā, ko var darināt katrs pats. „19. martā šiem zīmju paraudziņiem būs publiska prezentācija interneta vidē. Vakar Ogrē kordiriģenti iedziedāja Jāzepa Vītola „Gaismas pili", šodien, izmantojot izdevību, ka Madonā sabrauc tik daudz brīnišķīgu kolektīvu, redzējām, kā to izdarīt ar dejas palīdzību."
Ministre neslēpa, ka skate Madonā viņu pozitīvi pārsteidza – brīnišķīgi tērpi, labi un tehniski dejotāji. Kad ierunājāmies par svētku organizatorisko pusi, ministre uzsvēra, ka tiek darīts viss, lai Dziesmu svētki būtu maksimāli pieejami. Rīgas centrā – Esplanādē un Doma laukumā – tiks uzstādīti lielie ekrāni, kur visas nedēļas garumā varēs vērot svētku norisi. Vēl viens jaunums – svētki būs izteikti digitāli, būs spēles, interneta televīzija un citas lietas, lai lielais notikums nepaietu secen jaunatnei. – Mežaparka teritorijā esam iecerējuši līdz šim lielāko velosipēdu stāvvietu. Skatītājus aicinām uz svētkiem doties ar velosipēdiem, tramvaju vai vilcienu, lai nebūtu sastrēgumu un visiem būtu prieks ierasties uz koncertiem laikus, – vēl kādu atgādni komentēja Žaneta Jaunzeme-Grende. – Darbi estrādē un Daugavas stadionā rit pēc noteiktajiem grafikiem, tribīņu drošība ir pārbaudīta, viss šai ziņā ir kārtībā.
Vaicāta par pašas pieredzi mākslinieciskajā pašdarbībā, kultūras ministre atklāja, ka tautas dejas viņa dejojusi bērnudārzā un skolas laikā. „Šobrīd dziedu grupā, kas darbojas Imanta Ziedoņa fonda „Viegli" ietvaros. Arī mēs 18. martā iedziedāsim sava kolektīva zīmi ar Ziedoņa vārdiem."

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.03.2013.

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px