Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Dāņu ģitārists Madonas mūzikas skolā

Redakcija

Autors • 19.10.2012.

Dāņu ģitārists Madonas mūzikas skolā
Burtu lielums

22. oktobrī pulksten 18 Madonas mūzikas skolas Laimas zālē notiks dāņu mūziķa Mikela Andersena (Mikkel Andersen) koncerts.

Mikels Andersens dzimis Kopenhāgenā un jau kopš deviņu gadu vecuma sācis apgūt ģitārspēli. Viņa šābrīža spēlēšanas stilu vislabāk raksturo virtuozitāte, muzikalitāte un intimitāte. To apliecina mūzikas kritiķes Monikas Papazu teiktais pēc koncerta apmeklējuma: „Šis koncerts bija īsta muzikāla epifānija. Ne tik bieži var dzirdēt, kā mūzika tiek atskaņota ar tādu koncentrēšanos un dziļumu. Mikels Andersens radīja ideālu pasauli, pilnībā tajā iekļaujoties un katrai skaņai piešķirot dzīvību un nozīmi. Viņš aizskāra visas sirds stīgas, sākot ar dziļām pārdomām un klusu novērošanu līdz maigai, nostalģiskai un kaislīgai mīlestībai."
Pēc vairāku mūzikas skolu Dānijā un Karaliskās Mūzikas koledžas Londonā pabeigšanas Mikels Andersens ir uzstājies gan kā solists, gan dažādu ansambļu sastāvā Dānijā un ārpus tās, tostarp Skandināvijas valstīs, Vācijā, Austrijā, Baltijas valstīs, Krievijā, ASV, Kanādā.
2009. gadā iznāca Mikela Andersena pirmais soloalbums „El Llanta de la Guitarra", ko Dānijas Nacionālais radio atzina par nedēļas labāko albumu.
Šobrīd Mikels Andersens aktīvi koncertē un pasniedz ģitārspēli gan privāti, gan Kēges mūzikas skolā, kā arī sagatavo studentus iestājeksāmeniem Dānijas Mūzikas konservatorijā.

Autore: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px